بیوگرافی بهزاد لیتو

بیوگرافی بهزاد لیتو | زندگی شخصی تا حرفه موسیقی

بیوگرافی بهزاد لیتو

بهزاد لیتو خواننده هیپ هاپ و رپ نسل جوان بشمار می اید که سابقه زیادی در زمینه موسیقی دارد و اثار زیادی را منتشر کرده است.بهزاد لیتو یا به عبارتی بهزاد داور پناه متولد 10 اسفند 1370 از شهر اصفهان است خواننده ،اهنگ ساز و ترانه سرایی که در حال حاضر ساکن دوبی است. او خوانندگی خود را زمانی که نوجوان بود یعنی در سن 16 سالگی و زمانی که در تهران میکرد اغاز کرد و زمانی که به دبی رفت را به شکل حرفه ای ادامه داد. او در ابتدا شروع فعالیت موسیقی خود عضو گروه پایدار بود و همین باعث بیشتر شناخته شدنش در این امر شد و بعد انتشار تک اهنگ های زیادی مثل فوق العاده و فردای زنده بصورت ریمیکسش و دادیم رفت تو رو با قسم منتشر کرد که بیشتر باعث شناخته شدنش شد.در این مقاله با هیوانیوز همراه باشید تا درباره بیوگرافی بهزاد لیتو این خواننده محبوب رپ فارسی به شما سخن بگوییم.

او بیشتر مشهوریتش را مدیون زمانی میداند که در گروهن زدبازی بود و با انها همکاری میکرد درسته است که مدتی زیادی با انها نبود ولی در شناخته شندنش تاثیر بسزایی داشت.همانطور که می گوید سبک خواندن و اهنگ سازیش را از خواننده و اهنگ ساز رپر امریکایی تاثیر گرفته است و در اهنگ های او نیز این تاثیرات را میتوان دید.

بهزاد لیتو و اینستاگرام

اولیین البومی که این خواننده از خود منتشر کرد به نام خاکستری بود که در اوایل سال  93 منتشر کرد که ترانه هایی همچون پلنگ و ناب و سرگرم در ان وجود داشتند. دومین البومش به اسم 23 بود که یک سال بعد از البوم اول خودش منتشر کرد که شامل ترانه ایی مثل ذره و پنگوئن و همچنین اون بالای سر و پتک.در سال بعد ان هم دو البوم دیگر نیز از خود منتشر کرد.او برای دیده شدنش نیز به غیر از زمینه موسیقی در صفحه شخصی خودش نیز فعال است و با گذاشتن پست های مختلف برای فالوور هایش از البوم های خودش و اخبار در مورد کار های جدیدش فعالیت میکند.

بیشتر بخوانید
زندگی نامه محمد علی کلی بوکسور مسلمان به همراه بررسی علت مرگ

بهزاد لیتو

همکاری هنری

او در زمان فعالیت خود تاکنون با هنرمندان زیادی مثل عرفان پایدار خشایار جی جی و سیجل پایا جی دال خلسه سامی بیگی و با قسم همکاری های زیادی داشته است و جز اهنگ های برتر سال 93 در سایت رادیو جوان مشهور هستند.با یاغی و افرا با تهم در اهنگ پایدار 1 و اهنگ ویتامین 30 و همچنین با سپهر خلصه در اهگ های پروپاچه و نگو مثل اونام اشاره کرد.

اما شایعاتی در این رابطه ها بود که او با سینا تهم عضو اصلی تیم پایتدار درچار اختلاف بوده و با خبرگزاریی اعلام کرده که اختلافتی داشته است ولی با شخص تهم نبوده است. او همزمان نیز در صفحه فیس بوکش در ارتباط با این جدایی برای دوستدارانش من با عرفان رابطه کاملا صمیمی داریم و همیشه و هرروز همدیگر را میبینم و حتی در این گروه سعی دارم که بهترین باشیم ولی این کارا برایم سخت شده بود و نمیتوانستم در کنارشان کار منم و این احساس بهم دست داد که تنهایی کار کردن برایم بهتر است.

موزیک ویدیو

بهزاد  لیتو در زمینه موزیک ویدیو هم کار های زیادی از خودش منتشر کرده است که به همراه علیرضا جی جی و سیجل و نسیم است که این اهنگ به اسم تهران مازراتی است و دیگری یکی از دوست هایم از البوم بنام خاکستری که این فقط یک تک اهنگ است  که در اهنگش هم سیجل نیز نقش داشته است.کلیپ تهران مازارتی در سال 2014 جز بهترین کلیپ ها در این سال در سایت رادیو جوان شد و نیز موزیک ویدیوی اون بالا سری و خواب که در سال 2016 منتشر شد.

بیشتر بخوانید
بیوگرافی یاس | زندگی شخصب و هنری خواننده رپ ، یاس

ویدیوی نگو مث اونام که کار مشترکش با خلسه بود در پاییز سال 95 منتشر شد ودر سال بعد تابستان همان سال کلیپ تو چه بلایی را منتشر کرد در البوم یکسین نیز با همکاری که با سهراب ام جی و علیرضا جی جی داشت در ان موزیک ویدیو به عنوان مهان حضور پیدا کرد.در اهنگ پیدا نکردم در سال 96 که از او منشتر شد با خواننده زن انیتا که به صورت مهمان در ان حضور داشت نیز یک کار مشترک نیز داد.

بهزاد لیتو

او نیز با خواننده معروف هیپ هاپ زن ایرانی سوگند نیز کار مشترکی را نیز ارائه دادند که ان مورد استقبال بسیاری نیز قرار گرفت.

مهاجرت

او زمانی که سن کمی داشت به همراه خانوادهاش به دوبی مهاجرت کردند و تا پایان تحصیلش نیز در انجا ماند کمی بعد تر به خاطر کار موسیقش به کشور امریکا سفر های انجام داد تا با شرکت های موسیقی فارسی قرار داد ببندد ولی بعد مدتی تصمیم گرفت که انجا بماند و کارش را ادامه دهد.

ازداواج بهزاد لیتو

او هنوز مجرد است و متاهل نشده گاهی اوقات عکس های او با دختران منتشر میشود و انها را به همسری او نسبت می دهند ولی هنوز اخبار رسمی از او و ماجرای ازدواجش منتشر نشده است.

در این مقاله پیرامون بیوگرافی بهزاد لیتو سخن گفتیم.برای اطلاعات بیشتر و بیوگرافی بقیه خوانندکان رپ و پاپ ایرانی به بخش بیوگرافی اشخاص ایرانی مراجعه نمایید.

سینا

23 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی,ترکی و اسپانیایی.همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *