رضا پیشرو

رضا پیشرو | رضا پیشرو و حرفه موسیقی و حواشی زندگی شخصی رضا

زندگی نامه رضا پیشرو

محمد رضا ناصری ازاد با اسم هنری رضا پیشرو است که اکثرا او را به عنوان یک خواننده معروف در موسیقی رپ فارسی می شناسند. او فعالیت خودش را در این زمینه هنری در سال 77 اغاز کرده است و توانسته که محبوبیت زیادی بین طرفداران این سبک از موسیقی در ایران داشته باشد و خود را پیشگام در این سبک از موسیقی می داند.او متولد 12 اسفند 1366 در شهر تهران است رضا پیشرو تحصیلاتش را ادامه نداده است و در همان مقطع راهنمایی ترک نحصیل کرده است او بعد از گزراندن مدتی دوران های سختی فوت پدر در کودکیش و نیز به زندان افتادن پدرش قبل جدا شدن از مادرش روه به رو شد.

در همان دروان کودکی بود که پدرش علاقه ای زیادی به یافتن گنج داشت و در همان کار بود که توسط پلیس دستگیر شد و به زندان افتاد چند سالی نگذست که او نه ساله شده بود مادرش تصمیم به جدایی از همسرش را گرفت و یعد از مدتی مادرش طلاق گرفت.بعد از ان او پیش مادرش زندگی تا مادرش همسر جدیدی اختیار کرد رضا همیشه با ناپدریش اختلافاتی داشت و همین امر موجب شد که از خانه اخراج شود و در خیابان ها اواره و مجبور به زندگی کردن شود بعد از ان مدت که بیرون بود تصمیم میگیرد که به خانه بازگردد ولی این بازگشت برای زیاد موفقیت امیز نیود نا پدریش اورا به سرکار میفرستاد و پول حقوق او را برای خود بر میداشت و اینگونه شد که رضا دوباره تصمیم گرفت که از خانه بریون برود و خانه را ترک کند.

رضا پیشرو و موسیقی

در هفتمین سال تولدش پدرش برای تولدش یک ضبط صوت کوچک و چند نوار کاست که در ان موسیقی های هیپ هاپ ان دوران همچون توپاک امینم و خوانندهای دیگر بود به او هدیه کرد و این موجب شد که رضا با موسیقی و مخصوصا موسیقی رپ اشنا شود و از همان دور ان بود که شعر های مرتبط با این سبک از موسیقی را مینوشت.اولین ترانه ای به عنوان یه شعر دیس برای پدرش بود که ان را هیچ گاه منتشر نکرده است.

همان طور که گفته شد فعالیت موسیقی حرفه ای خود را به شکل نیمه حرفه ای در سال 77 و با اسم هنری 3 پک شروع کرد.و او با لیبل 021 که برای طرفردان ان زمان نام اشنا است ظهور کرد و هم باعث پیشرفت او در سال 84 شود.او 2 البوم غیر رسمی به نام واقعیت تلخ و وقت تلخ منتشر کرد و 4 البوم رسمی او به نام های جهنم ساکت دوران طلایی اغاز اینجاست و ریل که اثار مهمی در ان است را منتشر کرد.بیشتر کارهای ان غالبی گنگ با ریتم های تند دارد و مضمونشان بیشتر انتقادی و اجتماعی می باشد.

رضا پیشرو

رضا پیشرو و ازدواج

رضا پیشرو در سال 85 با خانمی بنام فرزانه پور محمدی ازدواج کرد و فرزانه که متولد 21 مهر 1365 نیز از تهران است بخاطر یکی از دوستان مشترکی که با رضا داشت با او اشنا شد و با هم در ارتبط بودند که بعد از حدود یک سال و نیم از این ارتباط رضا تصمیم به خواستگاری و ازدواج با گرفت.

رضا پیشرو

رضا پیشرو و حواشی

رضا همانطور که گفته شد برای مدت زیادی بیرون از خانه بود و در خیابان ها زندگی میکرد که در این بین بخاطر شرایط که داشت به اعتیاد گرفتار شد ولی هم اکنون کاملا پاک شده است و حتی دیگر لب به سیگار هم نمی زد و حتی از دود ان هم فرار می کند.رضا که چندین بار سابقه دستگیر شدن توسط پلیس را هم دارد یک بخاطر داشتن حمل مواد مخدر در یک میتینگ رپ مدتی بسایر کوتاهی به زندان افتاده بود او برای دوم نیز که برای موسیقی که سبکی غیر معمول داشته و پخش شده بود دستگیر شده بود و باز به زندان افتاده بود.برای اخرین بار هم در اواخر سال 96 دستگیر شد.

او که در اواخر همان سال 96 دستگیر شده بود بعد گزراندن مدت دو هفته حبس از زندان دوباره ازاد شد.حبس او برای ترانه اهنگ واقعیتش بوده است. و یک سال بعد نیز پس از صدور حکم دستگریش از سمت دادگاه انقلاب متواری شد و بعد از مدتی قاچاقی از مرز وارد کشور ترکیه شد و بعد در اهنگ مرز خود درباره فرار کردن خود از ایران تلویحا توضیحی داد.

نتیجه گیری

بعضی اوقات شرایط در جامعه برای افراد به گونه ای سخت میشود که گاهی محبور به دست زدن به کارهایی میشوند که در ایند ممکن است تمام اینده و زندگیشان تحت تاثیر قرار دهد و رضا پیشرو یکی از همان افراد است اما او توانست با گرایش به موسیقی این خطر را برای خود کاهش دهد و در ان موفق شود

اشتراک گذاری
سینا

23 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی,ترکی و اسپانیایی.همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *