عرفان پایدار

عرفان پایدار | بیوگرافی و حواشی زندگی خصوصی عرفان پایدار

زندگی نامه عرفان پایدار

عرفان پایدار که به عرفان نیز مشهور است جز یکی از سرشناس ترین رپر های موسیقی ایرانی در خارج از کشور محصوب میشود و زمان  زیادی نمیگرد که از این حرفه هنری خداحافظی کرده است. عرفان حاج رسولی ها که متولد 12 مرداد 1362 در شهر اصفهان است خواننده و تهیه کننده موسیقی ایرانی است. او را میتوان جز اولین خواننده رپر ایرانی شناخت که باز موزیک ویدیو هایش که از فن اوری های حرفه ای استفاده میکرد اشاره کرد که تحول زیادی در این صنعت داده است.

غالب شعر های او اکثرا در مورد مسائل اجتماعی و بعضی اوقات با رنگ سیاسی است و بیان مشکلات روزمره است. عرفان با انتشار مجموعه اثری بنام خداحافظی از دنیای موسیقی خداحافظی کرد که دلیل ان خداحافظی را در این اثار ها بیان کرده است. اما او درواقع یک سال بعد از این اثر خداحافظی کرد.

در آهنگ های برتر او میشود به مشارکت او با تهم و جیدال اشاره کرد که در یکی از این موزیک ویودیو ها از سینا تهم و مادام العمر مشهور به سامی بیگی نیز مشارکت کرده است. عرفان اخیرا اعلام کرده بود که دوست دارد که رپ فارسی با بخواند ومشکلاتش کم کم دارد حل میشود و قصد دارد که این کار را انجام دهد. از بهترین اثار او میشود به بازتاب در سال 94 چشم براه در سال 91 و این خاک در سال 89 اشاره کرد.

عرفان پایدار

مهاجرت

عرفان پایدار می گوید زمانی که 16 سال داشته است به همراه خانواده به امریکا مهاجرت کرده است و به ارولین  ایلت کالفرنیا نقل مکان کرده است.در زمان های مختلف نیز بین کشور امریکا و ایران نیز در حال امد و رفت بوده است . او بیشترین سرگرمی خود را در سن های پاینش را خواند شعر و نیز شعر نوشتن اشاره کرده است. او زمانی که بزرگتر شد دومین اثر خود را بنام شستشو که در سال 2004 ساخته شده بود منتشر کرد و با ان نیز مشهوریت زیادی نیز کسب کرد.

بیشتر بخوانید
سایت شرط بندی زرد بت

عرفان پایدار و موسیقی

اولین مجموعه منشتر شده از او بنام از منزل تا گور بود که در سال 2007 روانه مارکت موسیقی ایرانی شد و سپس جهانی شد این اثر جز مهم ترین کارهای خوانندگان رپ فارسی زبان است که در بازار جهانی به فروش رفته است.او در اولین اثر خود که سرماخوردگی نام داشته در مورد برخی مشکلات موسیقی ایرانی بحث میکند اما بحث عمده ان در مورد مهجرت یک فرد ایرانی و نیز دشواری های این گونه مهاجرت ها است که صحبت میکند.

او اولین کار خود را که بنام از منزل تا گور بود در سال 2007 با شرکت موسیقی اونگ و ام فور وارد بازار جهانی نیز کرد که برایش بازخوردهایی خوبی به همراه داشت . عرفان افتخار همکاری با هنرمندانی چون خشایار سهند کوازی و افرا داشته است . که اینت اثر به گفته خودش بر گرفته شده از خوادت زنتدگی شخصیش بوده است . او نیز تجربه دستگیری توسط امریکا را بعد از حملات و اتفاقات 11 سپتامبر را دارد که او را دشچار مشکلات امنیتی و اقامتی کرده بود.در سال 2007  همزمان با انتشار البوم خود با خوانندگان لس انجلسی همچون ستار اندی شهبال شب پره و بسیاری دیگر را داشته است. او نیز در زمان اتفاقات انتخابات 88 نیز بعد داز انتخاب در ایران برای موسسه پی ای سی ای که رهبری جنبش سز را در امریکا بر عهده داشت برای تحریک مردم شرئع به فعالیت کرد.او بع از انتشار البوم از منزل تاگور البوم دیگر را بنام مادام العمر شروعت کرد که در اواخر سال 89 به شکل رسمی از کمپانی موسیقی اونگ روانه بازار شد. که این البوم برعکس البوم های قبلیش از اقبال کمتری برخوردار شد و نکته مثبت فعالیت هنری او بحث در مورد موضوعات مختلف اشاره کرد.در اواسط سال 2013 بود که  عرفان بعنوان یک خواننده برتر ایرانی تبار در مجله موسیقی پاپ مترز انتخاب شد.

بیشتر بخوانید
بیوگرافی ندا یاسی | دختر پرحاشیه اینستاگرام

عرفان و هنر دیگر

عرفان که در کودکی در ایران تئاتر بازی میکرد و علاقه زیادی نیز به ان داشت و همزمان با موسیقی کار میکرد بخاطر مخالفت ها و اختلافاتی که با او داشت نتوانست ان را ادامه دهد و همیشه به گفته خودش افسوسش را میخورد.

عرفان پایدار

جدایی از خانواده و مهاجرت

همانطور که گفته شد او در سن 16 سالگی به صورت غیر قانونی از ایران خارج شد وبه کشور امریکا مهاجرت کرد او پس از رسیدن به انجا به دلیلی نداشتن اقامت قانونی توسط پلیس دستگر شد و پس گزراندن محکومیتش توانست اقامت انجا را بگیرد و همیشه میگود که اصلی مهاجرتش مخافت با خانواده اش بوده است.

عرفان و ازدواج

زمانی زیادی میگذرد که با یک دختر مدل ایرانی بنام یکتا در ارتباط است ولی هنوز خبری رسمی دال بر این اینکه این دو نفر باهم ازدواج کرده باشند وجود ندارد .

گفته شده بود که از دنیای موسیقی خداحافظی کرد باشد در اواخر سال 96 با تک اهنگی بنام خوش امدی با مشارکت کنیس به موسیقی رپ بازگشت.

اشتراک گذاری
سینا

23 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی,ترکی و اسپانیایی.همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *