ارز دیجیتال چینی DCEP

ارز دیجیتال چینی DCEP

بررسی مهمترین مشخصات ارز دیجیتال چینی DCEP

اگر می خواهید با ارز چین یعنی DCEP آشنا شوید، این مطلب را دنبال کنید. در این مطلب تلاش شده تا به بررسی مهمترین مشخصات و ویژگی های این ارز پرداخته شود. با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال چینی DCEP چیست؟

مطابق آخرین اخبار محلی منتشر شده، کارمندان قانونی دولت شهر سوژو ارز دیجیتال بانک مرکزی چین یا پرداخت الکترونیک ارز دیجیتال یا DCEP را در ماه مِی دریافت خواهند کرد. چین بلافاصله پس از معرفی پروژه ی کوین ثابت لیبرا توسط فیسبوک، تمام تلاش خود را سرعت بخشیده تا ارز دیجیتال خود را توسعه بخشد.

مو چانگچون، مدیر کل موسسه ی ارز دیجیتال PBoC سیستم دو لایه ای را معرفی کرده است که CBDC بر آن اجرا خواهد شد و یادآور شده است که بانک های تجاری حلقه ی این کار خواهند بود. او همچنین تاکید کرد که CBDC پرداخت های خارج از کشور را نیز در نظر داشته و همچنین به فکر M0 نیز می باشد که این M0 به ارز رایج چین در جریان پول های رایج دنیا یعنی یوهان نیز اشاره دارد.

ارز دیجیتال چینی DCEP

اخیرا، بانک مرکزی چین، بانک مردمی چین برنامه ای را منتشر کرده است که به صورت آزمایشی ارز دیجیتال ملی را پشتیبانی می کند. اپ های پرداخت توسط بانک کشاورزی چین صادر شده و ویژگی های بسیاری دارد که شامل تبدیل ارز دیجیتال، مدیریت کیف پول، انجام تراکنش ها، و اتصال و ارتباط با دیگر کیف پول ها می باشد. در گذشته گزارش شده است که اپلیکیشن جدید به صورت ابتدایی در چهار شهر شنژن، شانگ آن، چنگدو، و سوژو در دسترس خواهد بود.

مطابق با اخبار محلی منتشر شده، اسناد رسمی خبر می دهند که از سازمان های دولتی و کمیته ها درخواست خواهد شد تا برای انتشار ارز دیجیتال چینی DCEP قرارداد را با بانک های دولتی امضا کنند تا برای آغاز به کار این ارز چین در ماه مِی آماده شوند.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص ارز دیجیتال چینی DCEP برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

اشتراک گذاری

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه