ارز دیجیتال دکرد

ارز دیجیتال دکرد

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی یکی دیگر از ارزهای دیجیتال به نام دکرد بپردازیم. با ما همراه باشید تا از این ارز دیجیتال بیشتر بدانید.

ارز دیجیتال دکرد چیست؟

دکرد یا DCR ارز دیجیتالی است که نظارت غیر متمرکز و تصمیم گیری بلاک چین را اولویت بندی می کند. هدف این ارز دیجیتال آن است که به صورت خود گردان با بهبودی هایی که مستقیم توسط دارندگان و استخراج کنندگان ارز برای آن به رای و تصویب رسیده است، اجرا شود.

Decred شامل چند تغییرات اساسی از پروتکل بیت کوین است که اساس آن در جهت به مقصد رساندن این اهداف غیر متمرکز می باشد.

دکرد شبکه ی اصلی خود را در 8 فوریه سال 2018 با مخلوطی از دیدگاه های علاقه مندان به ارز دیجیتال، رونمایی شد. برای بعضی ها، این ارز دیجیتال نشان دهنده ی هر آنچه که قرار بود بیت کوین از ظاهر خارجی باشد، است. آنها این ارز دییجتال را به عنوان یکی از بزرگترین تصمیم های غیر متمرکز و دموکراتیک برای شبکه ی همتا در نظر گرفتند، که اجازه می دهد تا به حملات و درخواست های جامعه برای امکانات جدید سریعا پاسخ دهد.

از سوی دیگر، دیدگاه های بدبینانه ای نیز وجود دارد که می گوید این ارز دیجیتال مگر چه ویژگی جدید و منحصر به فردی ارائه کرده است. دیگر ارزهای دیجیتال مکانیزم هایی برای پاسخگویی به نیازهای جامعه دارند، و دقیقا مشخص نیست که چرا باید از دکرد به جای یک ارز ثابت دیگر استفاده شود؟

توسعه دهندگان DCR و جامعه بر این باورند که پروتکل شبکه برای به کار گیری اصلاحات و تغییرات اجازه می دهد تا ارز دیجیتال اساسی در بازار در دراز مدت تبدیل شود. بعد از مدتی، آنها مدعی شدند که DCR بیشترین پاسخگویی را به نیازهای کاربران ارز دیجیتال آینده خواهد داشت، و این مطلب باعث می شود تا کوین پیشگام مبتنی بر تاثیر کاربر گردد.

دکرد می خواهد کدام مشکلات را حل کند؟

توسعه دهندگان این ارز دیجیتال حامیان ارز دیجیتال و اداپترهای بیت کوین جدید هستند، اما آنها معتقدند نقاط عدم کاردانی در نحوه ی اجرا و عملکرد بیت کوین وجود دارد. درحالیکه بهره برداری عملیات افزایش یافته است، فرآیند تصمیم گیری بیت کوین با شرکت های بزرگ بهره برداری که قدرت بسیاری را در فرآیند اصلاح بیت کوین در دست دارند، بسیار متمرکز گردیده است. علاوه بر این، درحالیکه اصلاحات بیت کوین می تواند از طریق فورک سافت اجرا شود، می توان گفت اغلب اصلاحات که تغییر قابل توجهی را در نرم افزار بیت کوین دارند نیازمند فورک سخت از بلاک چین های قدیمی می باشند.

گروه دکرد و فرآیند آن

مورسو بیش از دیگر پروژه های بلاک چین، DCR را مدیریت و کنترل می کند. با اجرای Politeia ، این پروژه گروه رهبری سنتی ندارد.

از سال ابتدای آن یعنی سال 2016، این ارز دیجیتال کمی ورزیده تر شده است. این گروه توسعه دهنده نشانگرهای زمانی مبتنی بر بلاک چین را در Q2 سال 2017 ساخته است.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص یکی دیگر از ارزهای دیجیتال یعنی دکرد برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

اشتراک گذاری

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه