کیف پول دیجیتال چیست؟

کیف پول دیجیتال چیست؟

اگر می خواهید با کیف پول دیجیتال یا wallet آشنا شوید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید. در این مطلب برای شما به بررسی مهمترین ویژگی های ارز های دیجیتال خواهیم پرداخت.

کیف پول دیجیتال چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

ارز دیجیتال یا wallet اپلیکیشنی است که اجازه می دهد کاربران پول دیجیتال دارایی و سرمایه ی دیجیتال خود را ذخیره و دریافت کنند. همانند پول های رایج، نیازی به wallet ندارید تا پول نقد خود را خرج کنید، اما قطعا کمک می کند تا همه ی پول خود را در یک مکان نگهداری کنید. هنگامی که کاربر ارز دیجیتال را دریافت می کند، برای مثال بیت کوین، می تواند آن ارز دیجیتال را در ارز های دیجیتال یا wallet پس انداز یا نگهداری کند و از آنجا برای انجام تراکنش های خود، از بیت کوین استفاده کند.

کیف پول دیجیتال

بررسی تخصصی و معرفی اولین ارز های دیجیتال

ارز های ارزهای دیجیتال دقیقا مانند اپلیکیشن هایی است که روی گوشی های هوشمند یا رایانه نصب کرده اید. اگر یک تجربه ی ملموس از نگهداری wallet می خواهید، شما نیز می توانید یک دستگاه بخرید که روی آن اپلیکیشن ارز های ارز دیجیتال نصب می شود.

ساتوشی ناکاموتو هنگامی که برای اولین بار پروتکل بیت کوین را در سال 2009 منتشر کرد، اولین ارز دیجیتال را نیز معرفی نمود. بیت کوین پر طرفدارترین و پر کاربردترین ارز دیجیتال می باشد، اما دیگر ارزها بر اساس تکنولوژی بلاک چین آن خود را بنا کرده اند، و هر کدام از این ارزها را می توان در این کیف پول ذخیره و نگهداری کرد. کیف پول ها می توانند ارزهای دیجیتال گوناگونی را در خود ذخیره و پس انداز کنند.

معرفی چند کیف ارز مطرح در دنیا

  1. لایت کوین یا Litecoin
  2. اتریوم یا Ethereum
  3. زی کش یا Zcash
  4. دش یا DASH
  5. ریپل یا Ripple
  6. مونرو یا Monero
  7. بیت کوین کش یا Bitcoin Cash
  8. نئو یا NEO
  9. کاردانو یا Cardano

امیدواریم از مطلبی که در خصوص ارز دیجیتال یا wallet برای شما در هیوانیوز نوشتیم، راضی بوده باشید.

 

اشتراک گذاری

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه