چین لینک چیست؟ راهنمای شرط بندی با چین لینک

چین لینک چیست؟

در این مطلب به بررسی و معرفی یکی از نمونه های ارز دیجیتال یعنی چین لینک یا chain link خواهیم پرداخت.

توسعه دهندگان چین لینک بر این باور هستند که چین لینک میان افزار بلاک چین امنیتی است که در نظر گرفته شده تا قراردادهای هوشمند را از طریق بلاک چین ها متصل و مرتبط کند. به این قراردادها اجازه ی دسترسی به منابع چین های کلیدی دور مانند فیدهای داده ها، APIs وب، و حساب های قدیمی بانک ها داده می شود.

ارز دیجیتال چین لینک

توسعه دهندگان چین لینک بر این باور هستند که اگرچه ممکن است قراردادهای هوشمند صنعت های بسیاری را با جایگزین کردن نیاز به موافقت های قانونی سنتی، متحول کند، پروتکل های اساسی و اکثریت مرتبط با تکنولوژی بلاک چین، باعث شده تا قراردادهای هوشمند قادر باشند تا با سیستم های خارجی ارتباط موثر و بهتری را برقرار کنند.

اکوسیستم چین لینک دور لینک توکن و نتورک لینک می چرخد. با انتشار APIs و دیگر پلتفرم ها، نقشه ی توسعه دهنده ها بر آن است تا به قابلیت اجرا و کاربردی بودن  کنترات ها در دنیای تجارت، دست پیدا کنند.

قرارداد های هوشمند چه می باشند؟

برای اولین بار قراردادهای هوشمند در سال 1993 رونمایی شدند. قراردادهای هوشمند برنامه های کامپیوتری هستند که بر زیر ساخت های غیر متمرکز مانند بلاک چین، اجرا می شوند. درحالیکه قرارداد استاندارد قوانین کلی را که توسط قانون قابل اجرا می باشند را ارائه و نشان می دهد، قراردادهای هوشمند رابطان معاهده را با کدهای پنهانی مستلزم رعایت قوانین می کند.

قراردادهای هوشمند به محض آنکه شرایط و موقعیت های خاص و لازم برقرار شد صورت می گیرند و هنگامی که قراردادهای هوشمند اجرا می گردند، واقعیت آنکه در این قراردادها در شبکه ی غیر متمرکز وجود دارند بدین معنا است که هیچ کدام از طرفین نمی توانند کد یا رابط را با اجرای خود، تغییر دهند.

با جلوگیری از تغییر و دخالت، قراردادهای هوشمند تمامی طرف ها را به توافقی که در حال اجرا شدن است می پیوندد، در نتیجه، قرارداد و ارتباطی به وجود می آید که در آن دیگر به اعتماد و اطمینان طرف ها نیازی نیست.

البته به باور توسعه دهنده های chain link نقاط ضعف بسیاری در خصوص قراردادهای هوشمند فعلی وجود دارد. برای مثال، با توجه به آنکه قراردادهای هوشمند بر اساس اطلاعات امنیتی بلاک چین هستند و با توجه به روشی که نظر اکثریت توسط کارکان با مبادله ی اطلاعات چین لینک به دست می آید، قراردادهای هوشمند می توانند با منابع خارجی مانند APIs و یا حساب های بانکی و فیدهای داده ها، در ارتباط باشند.

روش سنتی که از طریق آن این مشکل حل شد، از طریق استفاده ی میان افزار بلاک چین به نام اوراکل می باشد. چین لینک نتورک اوراکل ایمنی را پیشنهاد می دهد که به طور کامل بر اساس تکنولوژی بلاک چین غیر متمرکز بوده، و این امکان را به وجود می آورد تا بین قراردادهای هوشمند و منابع خارجی ارتباط حاصل شود.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص چین لینک یا ارز دیجیتال توسط کارشناسان هیوانیوز برای شما نوشته شده است، راضی بوده باشید.

اشتراک گذاری

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه