اتریوم چیست؟

ارز دیجیتال اتر چیست ؟ آیا اتر همان اتریوم ( Ethereum ) است ؟

ارز دیجیتال اتر چیست ؟ آیا همان اتریوم ( Ethereum ) است؟

اتریوم ( Ethereum ) نامی است که غالباً در بحث ارزهای دیجیتال با دلیل خوبی مطرح می شود. وقتی درباره اتریوم ( Ethereum ) می خوانید یا می شنوید ، احتمالاً در مورد اتر ( Ether ) نیز خواهید شنید. اما ما به نوع اترهایی که در کلاس اتریوم ( Ethereum ) آموخته‌اید، اشاره نمی کنیم. هیوا نیوز در این مقاله، به شما پاسخ خواهد داد که ارز دیجیتال اتر چیست و آیا تفاوتی با اتریوم دارد یا نه.

پیش بینی‌های کلیدی

  • اتریوم ( Ethereum ) یک پلتفرم مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین ( blockchain ) است که افراد داده ها و سوابق مالی را روی آن پیاده می‌سازند.
  • اتریوم ( Ethereum ) یک مدل ایده آل است که هیچ کس نمی تواند اطلاعات شخصی شما را کنترل کند ، و این امر باعث می‌شود در برابر هک شدن و یا مسائل امنیتی خوب عمل کند.
  • برای تأمین هزینه این ارزدیجیتال ، به احتمال زیاد نیاز به پرداخت مبلغ اضافی زیادی دارید – اتر (Ether) همان توکنی است که با آن پرداخت می کنید.
  • در هر سال 18 میلیون اتر ( Ether ) استخراج می شود.

اتریوم ( Ethereum ) چیست؟

اتریوم ( Ethereum ) تکتولوژی است که از توسعه بلاکچین استفاده می کند که در طی چندین سال گذشته از اکثر ارزهای دیجیتال پیشی گرفته است. قبل از اینکه ببینیم چه چیزی اتریوم ( Ethereum ) را منحصر به فرد می‌سازد ، بیایید برخی مفاهیم بنیادی مربوط به بلاکچین ( blockchain ) را بررسی کنیم.

تفاوت اتریوم و اتر

بلاکچین(Blockchain)

ما انواع اطلاعات – گذرواژه‌ها ، اطلاعات شخصی و جزئیات مالی — را در کلودها و سرورهایی که متعلق به ارائه دهندگان اصلی مانند Google و Facebook هستند ، ذخیره می کنیم. این شرکت ها امکان ذخیره و بازیابی داده ها را برای هزینه های کم و کمک به جلوگیری از دردسر میزبانی و بروزرسانی فراهم می کنند. اما ذخیره اطلاعات شخصی در رایانه شخص دیگر ، این امر را در برابر هک شدن یا سایر روشهای نفوذ آسیب پذیر می کند. این اساس چیزی است که از آن به عنوان اینترنت متمرکز یاد می شود – اینترنتی که افراد به روش های بیشماری به آن متصل می شوند.

سالهای اخیر ظهور یک جنبش اینترنت غیرمتمرکز را به همراه آورده است. فناوری هایی مانند بلاکچین ( blockchain ) می خواهند از اینترنت متمرکز اصلی جدا شوند تا ناشناس بودن و افزایش امنیت را افزایش دهند.

نکته:در واقع اتریوم ( Ethereum ) حرکت به سمت یک اینترنت غیر متمرکزتر است که باعث افزایش ناشناسی و امنیت می شود.

اتریوم ( Ethereum ) یکی از نتایج این حرکت به سمت عدم تمرکز است. به این معنا ، اتریوم ( Ethereum ) قصد دارد از جایگزینی اشخاص ثالث اینترنتی که داده ها و سوابق مالی را ذخیره می کنند ، از یک بلاکچین ( blockchain )  یک سیستم لیدر توزیع شده استفاده کند. اتریوم ( Ethereum ) با استفاده از گرههایی که توسط داوطلبان اجرا می شود ، جایگزین سیستم های سرور و ابرهای مجزا از ارائه دهندگان و خدمات اصلی اینترنت می شود.

بلاکچین

برنامه های جدید

اتریوم ( Ethereum )  از گروهی از گره ها تشکیل یافته که انی گره‌ها به یک رایانه جهانی متصل می شوند که زیرساخت ها را برای مردم در سراسر جهان فراهم می کند. در یک مدل اتریوم ( Ethereum )  ایده آل ، هیچ کس نمی تواند بر داده های شخصی شما کنترل داشته باشد ، بنابراین از این رو در برابر هک شدن و سایر خطرات احتمالی ایمن می‌باشد.

علاوه بر عدم تمرکز وظایف سرور و میزبانی ، ( Ethereum ) همچنین قصد دارد از یک نوع جدید برنامه پشتیبانی کند – که گاهی اوقات dapp خوانده می شود. این برنامه ها به شکلی مشابه با شبکه گسترده اتریوم ( Ethereum ) کار می کنند به دلیل عدم تمرکز آنها و استفاده از شبکه جهانی گره هایی که ( Ethereum ) فراهم می کند.

ارز دیجیتال اتر چیست ؟

اتریوم ( Ethereum ) متعلق به کسی نیست. تمام برنامه ها و خدماتی که متصل به شبکه هستند نیاز به توان محاسباتی دارند – و این توان رایگان نیست. بنابراین اگر اتریوم ( Ethereum ) نوعی سیستم اینترنت و برنامه غیرمتمرکز است، اتر ( Ether ) چیست؟

اتر ( Ether ) راه حل مسئله پرداخت است می توانید آن را cryptocurrency یا ارز دیجیتال شبکه اتریوم ( Ethereum ) بنامید. درست مانند پول نقد ، به شخص ثالث برای پردازش یا تصویب معاملات احتیاج ندارد. طبق گفته ethereum.org ، باید آن را به عنوان سوخت برای برنامه های شبکه غیر مرکزی غیر متمرکز در نظر گرفت.

اتر چیست؟

 

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه