توکن تتا

توکن تتا چیست؟

در این مطلب به بررسی یکی از توکن های معروف ارزهای دیجیتال یعنی تتا خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا از این توکن بیبشتر بدانید.

توکن تتا چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

تتا شبکه ی ارسال ویدیوی غیر متمرکز با بلاک چین مخصوص به خود است که برای تشویق به اشتراک گذاری پهنای باند طراحی شده است.

معمولا، شبکه های ارسال ویدیو در کشورهای کمتر توسعه یافته و یا غیر توسعه یافته، هزینه ی بالای ثبت و نصب و داشتن ساختار متمرکز رنج می برند. این مسئله سبب می شود تا سرویس ها قطع یا از کار بیفتد. علاوه بر این، تتا زیربنای حال حاظر را برای تقاضاهای سریعی که با 4k, 8k,  و واقعیت مجازی و دیگر توسعه دهنده ها مانند تکنولوژی فیلد لایت، غیر آماده می بیند.

توکن تتا چگونه کار می کند؟

این ارز دیجیتال از دو بخش ساخته شده است. بخش اول شبکه ی ارسال ویدیو می باشد.  این بخش از ندهایی تشکیل شده است که به شبکه ملحق شده و در افزایش پنهای باند خود تاثیر دارد. این شبکه همان چیزی است که ارسال ویدیوی غیر متمرکز واقعی را شکل می دهد. بخش دوم این ارز دیجیتال بلاک چین آن می باشد. این بخش برای اهداف تشویقی است. تا به مشترکین دلیلی ارائه کند تا به این شبکه ی ارسال ملحق و مشترک شوند.

شبکه ی توکن تتا

در حال حاضر، شبکه های ارسال محتوی استریم و محتوی ویدیو را ارسال می کند.  این شبکه ها به طور معمول متشکل از داده های مرکزی و هسته ای متمرکز بزرگی هستند که در جهان پراکنده شده اند. مشکل اصلی وعمده ای که برای این شبکه ها وجود دارد آن است که آنها به صورت جغرافیایی به بسیاری از بازدیدکنندگان نزدیک هستند، که همین امر سبب استریم با کیفیت پایین تر می شود. راه حل این ارز دیجیتال برای این مسئله این است تا نتورک شبکه ای p2p از کاربران ساخته شود که پهنای باند خود را به اشتراک می گذارند. نتیجه ی این کار شبکه ی جهانی است که زیربنای CDN موجود را تغییر یا ضمیمه می کند.

کاربران می توانند دستگاه های خود را به عنوان دریافت کنندگان ند هدایت کنند که این کار به استریم های ویدیو هر بازدید کننده ای در جهان بستگی دارد. دریافت کننده ی ند آن است که اطلاعات و داده های ویدیو را ذخیره سازی می کند. در نتیجه، از آنجا که شبکه ی تتا تعداد زیادی از دریافت کننده و تکیه کننده ی بیشتری از سیستم کنونی دارد، کیفیت استریم بهبود خواهد یافت.

تتای بلاک چین

هدف اصلی بلاک چین تتا این است تا به عنوان لایه ی توافق عام برای پرداخت ها و جوایز درون اکوسیستم خدمت کند. این مسئله مهم است که بدانید هیچ فایل ویدیویی در بلاک چین تاریخ گذشته ذخیره سازی نمی شود. این مسئله به خاطر تقاضاهای داده که ممکن است جریمه شود امکان پذیر نیست.

بلاک چین به طور کامل اوپن سورس بوده و تیم امیدوار است که توسعه دهندگان بتوانند DAPPS اختصاصی خود را ساخته و و در بالاترین بخش بلاک چین گسترش دهند.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص تتا برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

اشتراک گذاری
سینا

23 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی,ترکی و اسپانیایی.همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *