داستان پوکر

داستان پوکر یکی از مهمترین عوامل نشان‌دهنده ی بازیکن حرفه ای

زمان داستان بازی پوکر در جست و جوی چه چیزی باشیم

همیشه قصه های زیادی از بازی پوکر به بیرون درز می کند و بخش از انها جذاب ترین قسمت های این بازی شناخته میشود.در حین بازی با کار هایی که انجام می دهیم به شکل به هم پیوسته ای در حال بازگویی اینگونه داستان ها برای یکدیگر هستیم.

صبحت های که همیشه سر میز های پوکر میکنیم و آنها را کامل می کنیم . در اخر هر دست های بازی تمام میشوند و داستان ماجرایی را که پیش امده بازگو می کنیم و همین ادامه دارد. دوباره دوباره دوباره

داستان دست ها

داستان دست ها بدون شک یکی از سبک های قصه گویی در بازی پوکر است. خود شما ان را تعریف می کنید و خودتان ان را نیز بازگو می کنید. اگر فکر می کنید که بازی پوکر به نوعی طرح ریزی و برنامه ریزی شده است که این داستان ها از قهرمان و ضد قهرمان ها تشکیل شده باشد را برای شما فراهم میکند و گاهی اوقات پایان تلخ و شیرین را میسازد.

بازگویی اتفاقات بازی

بیشتر بازیکنان پوکر نمی توانند از به اشتراک گذاشتن این اتفاقات و روایت ها را بگیرند. چه کسانی بعد از این تعریف کردن بخواهد که سرزنشان کند .بعد از یک دست شگفت انگیز.همه علاقه دارند اتفاقات ان دست را تعریف کنند.

بعضی وقت ها افراد به دنبال نظر افراد میروند و به دنبال به چالش کشیدن خودشان هستند.بعضی زمان ها هم که تنها میشوید لحظات خوشان را در بازی هایی که موفق بودید را مرور می کنید.

هر داستان در بر گیرنده ی شخصیت شما

نکته ای که ادم ها به ان توجه نمی کنند وقتی که داستان شکل گرفتن دست تان را تعریف می کنید در حقیقیت به بقیه می گوید که عجب بازیکنی هستید و در ادامه درمورد خودتان اطلاعات می دهید و کسانی که از شما در این بازی شناختنی ندارند و نااگاهند شناخت زیادی نسبت به شما پیدا می کنند.

داستان پوکرهر داستان پوکر یک تصویر دارد

عبارت معروف هرکسی داستان خودش را تعریف می کند را حتما به گوشتان خرده است. وقتی به بازی پوکر میرسیم این داستان ها تصویر یک بازیکن یا شما را به عنوان بازیکن پوکر میسازد.در موقع گوش دادن به این داستان ها حتما اطلاعاتی در مورد ویژگی شاخص هر بازیکن شنیده اید.

هدیه ای از دل داستان های پوکر

در حقیقیت این قصه ها و داستان ها نکته های ظریف و آموزنده ای به شما هدیه میدهد که در دفعات بعد که  می خواهید با همان شخص بازی کنید مطمئنا به سود شما خواهد بود.حتی اگر به دنبال بدست اوردن چنین نکاتی نباشید.

به نظر میرسد که شنیدن این داستان ها و بازیکنان مختلف پوکر خیلی با ارزش تر خواهد بود. به گونه ای که در هنگام رقابت کردن بر روی میز با دیگر بازیکنان بازی های بهتری از خود بجای می‌گذارند. با گوش دادن با این حرف ها و داستان ها که حرفه ای یا اماتور باشند قدرت بازیتان را افزایش می دهید. در این مقاله به توجه در گوش کردن و داستان های بازیکن های دیگر می پردازیم.

مشخصات تصمیم گیری

به جزئیات و مشخصات که هر گوینده ان را باز گو میکند به ان نکته هایی توجه کنید که در مورد خودش چه چیز هایی را نمی گوید و هیچ اندازه ای برای انها وجود ندارد. چرا که میشود این دلایل را چک کرد. وقتی که گوینده به لفافه در خصوص کارت های خود می‌گوید.

مثلا موقعیت های بازی اندازه و حجم شرط بندی ها و استک های قرار داده شده در آن بازی و بسیاری از این موارد می توان فهمید که کدام یک اهمیت داشته و کدام یک نداشته است.

قضاوت زود هنگام در داستان پوکر ممنوع

این نکته را هم شما باید در نظر بگیرید که نباید افراد را زود قضاوت کنید و خاطرات نامفهومی که گاهی برایتان جلوه می کند و جزئیاتش را کامل بیاد نمی اورید.به هرحال دقت کردن شما به این موضوع جلب میشود که تازه گوینده ان به وسط قصه خودش رسیده است و یادش می افتد در وضعیت کات اف بازی کرده است.

در حقیقیت رقیب بوده و برعکس اینکه که رقیبش فکر کرده با استفاده از بلوف زدن از بازی خودش محافظت کند.یا اینکه از خودش مطمئن نیست که در وضعیت ریور فلاش در دسترش بوده است یا نه.

شناخت از مفاهیم

بعضی اوقات برای شما پیش می آید که موضوعی را برایتان تعریف می کند ودر مورد بعضی از قوانین و مسائل پوکر اطلاعاتش کم است یا اصلا نمی داند.

بطور مثال روش انتخاب دست اول موقعیت های قاطع و نسبی های دست ها احتمال های پات و لیمپت وبه پات و نشانه های دیگر که در تصمیم گیر های شما موثر هستند.بعضی از وقت ها خط اول یک داستان این پیام را به شما می دهد.

داستان هایی که اعصاب حرفه ای ها را خورد می کند

بازیکنه واو اون یکی از بدترین باخت ها رو بم داده. ازموقیعت یو جی تی با کی تی وارد بازشون شدم. این یکی از آغاز هایی است که در برخی از داستان ها به گوش می خورد.

هر چند وقت یکبار بازکنی به شما بر می خورد که اینگونه داستانش را برای شما تعریف کند و شما دوست دارید تا زودتر از شرش خلاص شوید. بعضی بازیکنان دیگر به تغییر روش های خود در بازی اهمیت نمی دهند و مخوصوصا در تصمیم های مهم خود در بازی در مسابقات و تورنمت های بزرگ مورد بررسی قرار می گیرند.

بیشترین اشتباهات از کجا آب می خورد؟

بیشترین اشتباهات اینگونه را بیشتر بازیکنان مبتدی مرتکب میشوند . این است که بعضی شرایط مهم را نادیده می گیرند و وقتی جقتی بدستشان می اید یا اسی پیدا می کنند بسرعت تمامی موجودی خودشان را یکجا می گذارند و مشخص می کنند که هیچ اهمیتی به شانس فولد شدنشان را نمی دهند.

مفهومی که با ان کاملا اشنا نشده اند.ماجرای تمامی این دست ها به یک جور شروع میشود و اینگونه می گویند:همه اش کارت های بدی دستم می امد. و به یک گونه نیز تمام میشد :با ای8 ضربه شدم که بدتر جفت 10 بود برام.

داستان پوکر

تاکید در نتیجه

وقتی از ضربه شدن یا ضربه فنی در پوکر بحث میشود که در ان باید یک دست خوب باشد به دستی ضعیف تر از خودش می بازد و بهتر از اینگونه در مورد ان صحبت کنیم که اکثر در تعریف بازی پوکر خود انجام داه اند.

این شامل تمامی بازیکنان با تجربه نیز میشود.که این نتیجه خوب یا بد بودن دستشان و نحوه تعریف از ان مهم ترین شاخصه های ان را فراموش می کنند که در داستان داشته باشد.

تاکید کردن یعنی چه؟

تاکید کردن در نتیجه به این معنی است که فقط در پایان خوب یا بد خود در بازی تاکید داشته باشیم وهمیشه فقط درمورد ان می خواهیم بدانیم.اشاره نداشتن به پایان یک بازی غالبا افراد را عصبی میکند.

در بعضی موارد وقتی یک فرد حرفه ای این داستان را تعریف می کند می فهمید که تاکید روی ان زیاد مهم نبوده و در این مبحث قبل از شروع کاملش به موضوع اشاره کرده است.در واقع به این گونه داستانش را تعریف کرده است که فقط بخواد افراد را سرگرم کنند و یا توجحشان را جلب می کند.

نتیجه گیری

منظور مان از این مقاله این نبود که چگونه داستان های بازی خودتان را تعریف کنید. مهم نیست به شکلی دوست دارید ان را برای دیگران تعریف کنید. یکی از جنبه های بازی پوکر مشمول اینگونه داستان ها نیز میشود و که به تعداد ادام ها تمام نشدنی است.

اگر یادتان باشد داستانی که تعریف می کنید در مورد شخصیت و سبک بازیتان است ان را به همه می گوید. پس سعی داشته باشید که داستان دیگران حتی اگر برایتان خوشانید نباشد را گوش کیند.

چرا به داستان بقیه گوش گوش کنیم؟

اگر خوب تعریف شوند می توانید از انها برای تقویت بازی خودتان استفاده کنید. اگر هم چیز زیادی هم نمی دانستند و تعریف می کنند سعی کنید به اسانی به انها یاد بدهید تا از این بازی لذت ببرند.

اشتراک گذاری

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه