بلوف زدن در پوکر چگونه است؟

چگونه در بازی پوکر میشود یک بلوف خوب زد

رابرت تریورز که در زمینه بیولوژی تکامل تحقیق انجام می دهد که بیشتر درمورد رشد و تکامل رفتارهای اجتماعی متفاوب گونه حیوانی کار میکند.یکی از برجسته ترین موضوع هایی تحقیق شده او فریب است. فریب دقیقا همان مهارتی است که برای بلوف زدن در پوکر می تواند موثر باشد.

نتیجه این تحقیق به خوبی نشان می دهد که فریب دادن بین همه گونه های جانوری وجود دارد.بطور مثال اگر پرنده ها بدانند پرنده های دیگر در حال تماشا کردن انها هستند انها به گونه ای تظاهر به غذا خوردن می کنند که اما در جای دیگر این کار را انجام می دهند.

درگیری های سوری برای برد در بازی

گونه های زیادی در بین خودشان در گیری های سوری انجام می دهند تا بتوانند گه حیوانات و شکارچی های مختلف را از خودشان دور کنند.

نوعی از ماهی می توانند رنگ بدن خودشان را تغییر می دهند و با جنس تغییری تبدیل میشوند این به این معناست که قابلیت تغییر جنسیت را دارد و از این رو ش وارد قلمرو های نر های گونه خوداشان می شوند که قدرت داشته باشند و در مبارزه نر های دیگر را شکست دهند.تحقیق تریورز در خصوص فریب و مخصوصا خود فریبی درس های زیادی در ارتباط با بلوف بازی پوکر مطالبی منتشر کده است که در ادامه به انها م پردازیم.

افراد که بلوف می زنند خودشان نمی دانند بلوف زده اند

برای بلوف زدن این کار ساز است که باید هوش قانع کنندگی زیادی را داشته باشند.برای مثال نوعی از حشرات با استتار کردن بر روی درختان خود را از چشم پرندگان و حشرات دیگر دور نگاه می دارد ولی پرند های که دید تیزی دارند هم و در نتیجه حسرات با تکامل پیدا کردن تحولات زیادی برای زنده ماندن خودشان به وجود اورده اند.

با این حال او نیز کشف کرده است که اگر فرایند خود فریبی هم منجر میشود و اینگونه موفق تر خواهند شد.این به این معنی است که اگر حشره به شکل ناخوداگاه این کار را انجام میدهد نتیجه بهتری برایش حاصل میشود.در این موضوع می شود در برای بازی پوکر اشاره کرد برای مثال بازیکن های اماتور را مورد توجه قرار دهید که در این فکر هستند که دست جفت های میانی اش در میز بازی ممکن است پر استریت فلاش ها باشد و این دست بهتری است.

کدام بازیکنان حرفه ای تر هستند؟

بازیکنی بهتر اما که استریت فلاش کمتری دارد همیشه استرس دارد و سعی می کند نقطه ضعف های بقیه را پیدا کند و این کار برایش میصر نمیشود و دست را از دست می دهد.با همان جفت های وسطی بدون اینکه اطلاع داشته باشد دستی که باعث ریخته شدنش شده در واقع خیلی خوب بوده است و پات را بدست می اورد.

نعمت غفلت داشتن

برای مثال دیگر در این شرایط به فیلمی با ساخته الفرد هیچکاک می توان اشاره کرد دیدن این فیلم سریالی که در الس 1956 قسمتی بنام کرک اف دووم که در ارتباط با موضوع پوکر داشت.داستان این فیلم درمورد وکیلی به اسم میسون برجیز روایت است که در گیر بازی ها خانگی با پول های زیاد میشود و برای جبران کردن شکست هایش مجبور میشود دست به سودهای 10 هزار دلاری را ببرد و یکی از مشتریانش که به امانت گذاشته بود. اگر از دستش بدهد هیچی کاری نمی توانست انجام دهد و در اخر کاملا ناامید شد . بازی 5 کارتی بنام stud را در حال برگزاری است . در جایی که کارت اول رویش پشت بود و 4 کارت دیگر یکی یکی برگرداننده میشدند  یک دو از شرط بندی انجام میشود.بازی نامحود است.

آخر بازی چه می شود؟

در اخر دست میسون 3 کویین در کارت ها نشان داده میشود و می بیند و چهارمی که در دست خودش قرار دارد رقیب هم 3تا 10 را رو می بیند و تمام اطلاعات حاکی از این است که میسون کوادز (4کارت یکسان )کرده است.

هر دو بازیکن  با اعتماد به نفس بالای خود همدیگر را زیر نظر دارند تا اینکه میسون تمامی 10 هزار دلار خودش وسط قرار می دهد و همین حرکت او باعث میشود که رقیبش مطمئن شود میسون هر 4 کویین را در دست دارد و فقط این 3تا نیستند. از این رو 10چهارم را کرد کرد و دیگر اشتیاقی به فولد کردن ندارد.میسون نفسی میکشد و برای اخرین بار کارت هایش را نگاه می کند و با ترس تمام فهمیده کارت اشتباهی را دارد. در حقیقت او یک سرباز دارد. اگر حریفش کال می کرد او تمامی پولش را از دست می داد و همرا ان شغل و ازادیش.

در ادامه…

در ادامه این داستان او اعتراف می کند که اگر کارتش را بار اول درست دیده بود او هیچ گاه جرات نمی کرد اینقدر از بلوف زدن استفاده کند.دید در عمق نا امیدی بسته شده بود و تنها چیزی که می خواست دیده بود و همین باعث شد که مردی را داشته باشد که بازنده نمیشود.

بلوف زدن در پوکر

هنر خود فریبی

نکته امروز در بازی بلوف است البته کاملا دشوار که به شما پیشنهاد دهیم که به راحتی بلوف بزنید که ارز ان بی اطلاع  باشید و در اخر نمیشود این روش نااگاهانه را اگاهانه کرد به هر حال باید متفکرانه بازی کنید وئ اگر دستی پیروز داشته باشید از شما رد میشود.این جمله مشهور را فراموش نکنید که اگر باورش کنی دروغ بحساب نمی اید.

به اعتقاد خیلی از ما ها برعکس انجام میشود در حالی که انتظار واکنش حریف به خود را داریم فقط ذهن ماست که می خواهد فولد کند.و این را تکرار می کند(لطفا فولد کن خواهش می کنم کال نکنی فقط این بار )

روشی برای رفع افکار مخرب

با امدن چنین  افکاری باید تلاش زیادی انجام دهید تا به انها اجازه ندهید که در رفتار شما ظاهر شوند و باعث خبر شدن رقیب شود.چون به چیزی که فکر می کنید چیز دیگری انجام میشود.این رفتار متناقض باعث میشود که اطلاعاتی از شما بیرون برود و در اخر بازنده شوید.

مراقب ذهنیت های مصموم باشید.

زمانی که  این گونه رفتار ها و افکار که وارد ذهن شما میشود بصورت ناخوداگاه حرف های بک فرد برنده با کمی تحمل رفتار های خود شخص شما می شود و این تفکرات سمی ذهن شما را درگیر میکند و از این کنش ها منفی از عصبی بودن شما م کاهد.

برای زمان بعدی که احتیاج بود بلوف بزنید این نکته را امتحان کنید و بنظر می رسد شما را به موفقیت برساند و نزدیکتر کند. امیدواریم با برد های بیشتر و بیشتر در بازی ها به درآمد های بسیار بالایی برسید.

 

اشتراک گذاری

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه