poker phrase

اصطلاحات پوکر برای تازه کاران و حرفه ای ها

اصطلاحات رایج پوکر

در این پست در مورد اصطلاحات پوکر به شما توضیح خواهیم داد.

مطمئنا برای اینکه بتوانید یک پوکر باز حرفه ای شوید قبل از هرچیزی باید اصطلاحات پوکر را بدانید تا بتوانید بر سر میز یا تیبل سردرگم نشوید.

پس در این مقاله که مرتبط با آموزش بازیهای کازینویی می باشد، با کارشناسان هیوا نیوز همراه باشید تا با اصطلاحات پوکر آشنا شوید.

اصطلاحات پوکر

بیایید با تعدادی واژه که باید آن‌ها را یاد بگیرید شروع کنیم، البته دقت کنید تعدادی از آن‌ها معادل فارسی ندارند و واژه انگلیسی را به شما توضیح خواهیم داد.

آل-این (All-in)

وقتی بازیکنی تمام چیپ خود را داخل پات قرار می‌دهد و می‌گوید آل-این، در این حالت او نمی‌تواند شرطبندی دیگری انجام دهد چون تمام پولش در پات قرار گرفته.. بازیکنی که آل-این کرده فقط می‌تواند پات اصلی (main pot) را ببرد.

انته (Ante)

مقدار کمی پول است که از تمام بازیکنان قبل از پخش شدن کارت‌ها دریافت می‌شود. انته را در تورنومنت‌ها و بعضی از میزهای پوکر می‌توانید مشاهده کنید. در مراحل نهایی تورنومنت این پول برای سنگین‌تر شدن پات و تسریع روند بازی گرفته می‌شود.

بک‌دور (Back door)

دستی که برای کامل شدن خود به دو کارت ترن و ریور احتیاج دارد.(بک‌دور فلاش، بکدور استریت و …) به طور مثال شما روی فلاپ سه کارت فلاش را دارید و در ترن و ریور دو خال دیگر نیز می‌خورد، در اینجا شما اصطلاحا بکدور فلاش شده‌اید. همچنین بک‌دور به دو کارت ترن و ریور نیز گفته می‌شود. به آن runner/runner نیز گفته می‌شود.

بیشتر بخوانید
معرفی بازی ورق دوراک | بازی دورهمی دوراک

بَد-بیت (Bad Beat)

به حالتی گفته می‌شود که شما کارت بسیار قوی دارید و بازیکن حریف ممکن است برای برد تعداد کمی کارت و یا دو کارت با هم بخواهد و دست شما را شکست دهد. برای هر بازیکن پوکر بَد-بیت های زیادی اتفاق افتاده است که می‌تواند برای دیگران تعریف کند.

بیگ اسلیک (Big Slick)

اصطلاحی است برای AK در پوکر، وقتی که شما یک آس و یک شاه در دست خود دارید.

بلایندها (Blinds)

بِت‌های اجباری هستند که از دو بازیکن بعد از دیلر گرفته می‌شوند. (اسمال‌بلایند، بیگ‌بلایند)

بلوف (Bluff)

شرطبندی کردن بدون داشتن دستی قوی تنها با این امید که حریف دستش را بریزد و شما پات را جمع کنید.

کالینگ استیشن (Calling Station)

بازیکنی که بیشتر دست‌هایش را کال می‌کند را کالینگ استیشن می‌نامند. این بازیکنان اغلب با احتمال پایین بردن کال می‌کنند و در درازمدت بازنده هستند و دست‌هایی که می‌برند باعث عصبانیت بازیکنان دیگر می‌شود چون به تعداد کمی کارت برای برد نیاز دارند.

کارت اسپیک (Cards Speak)

به این منظور استفاده می‌شود که کارت‌ها برنده بازی را مشخص می‌کنند نه صحبت‌های بازیکن. مثلا ممکن است بازی کنی بگوید من فلاش شدم اما طرف مقابل به او می‌گوید کاردز اسپیک، یعنی هنگامی معلوم می‌شود که کارتت دیده شود.

سینا

23 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی,ترکی و اسپانیایی.همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *