بازی تیراژه

آموزش بازی تیراژه + قوانین و ترفند های برد تضمینی

این روز ها روال زندگی به شکلی شده است که ما مدت زمان بیشتری را در خانه سپری می کنیم و این شکل از زندگی باعث شده که ما از تفریحات سالم بدور باشیم و همینطور زمان هم کند تر از همیشه می گذرد. بازی های فکری و گروهی ایده خوبی می باشد برای وقت گذراندن و سرگرمی در خانه به همراه خانواده، که بتوانید تنوعی به زندگی روزمره خود بدهید و اوقات خوشی را در کنار خانواده و دوستان سپری کنید. در اینجا ما بازی فکری تیراژه از بازی های مهارتی را به شما معرفی می کنیم و همینطور آموزش بازی تیراژه را در این مقاله یاد خواهید گرفت، پس با ما همراه باشید.

معرفی بازی تیراژه

معرفی بازی تیراژه

بازی تیراژه یک بازی فکری و استراتژیکی از بازی های دورهمی می باشد که این بازی همان بازی red7 است که به فارسی برگردانده شده است.بازی به شکل کارت های رنگی می باشد که این کارت ها از 7 رنگ تشکیل شده و از هر رنگ 7 عدد وجود دارد که بترتیب 1 تا 7 می باشد و رنگ های این کارت ها شامل قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش می باشد. از آن دسته بازی هاست که شما با بقیه بازیکنان زیاد صحبت نمی کنید و روند بازی با سرعت پیش نمی رود، بلکه بازی نیاز به فکر کردن و برنامه ریزی کامل برای هر مرحله دارد.این بازی 2 تا 4 نفره می تواند چند ساعتی را شما، دوستان و یا خانوادتان را کامل سرگرم کند و از روند بازی لذت کافی را ببرید.

آموزش بازی تیراژه

بازی تیراژه قوانین ساده ای دارد که به راحتی قابل فهم است و زود یاد خواهید گرفت.

بازی تیراژ بازی کارتی و فکری است تشکیل شده از 7 تا رنگ به همراه 7 عدد که هر رنگ قانون مختص به خود را دارد که این قانون تعیین می کند که چه کسی بازی را برده است. برتری کارت ها نسبت به هم به این صورت است اعداد با مقدار بیشتر به اعداد با مقدار کمتر برتری دارد و همینطور بعضی رنگ ها نیز به رنگ های دیگر برتری بیشتری دارند به طور مثال رنگ قرمز بالاترین ارزش را داد و بعد از قرمز بهترتیب رنگ های نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش قرار می گرد. باید توجه داشته بازی در مقایسه کارت ها با یکدیگر اول باید عدد را مقایسه کنید و بعد از آن نوبت به مقایسه رنگ می رسد. در هر مرحله هر قانون تعیین می کند چه کسی بازی را می برد و به مرحله بعدی می رود و یا می بازد و از بازی حذف می شود.

برای شروع بازی تیراژه به هر بازیکن 7 عدد کارت به صورت شانسی پخش می کنید که این کارت ها را فقط باید خود بازیکن ببیند و یک کارت در وسط بازی که کارت قرمز است قرار می گیرد. جلوی هر بازیکن یک کارت به صورت رو قرار می دهید که به کارت های مشخص شده در جلوی بازیکن “پالت” گفته می شود. در اینجا قانون کارت قرمز که می گوید “باید برترین کارت را داشته باشید” را اجرا می کنیم که به پالت های هر بازیکن را با هم مقایسه می کنیم. کسی که بیشترین عدد را داشته باشد کارت برتری دارد و یا اگر دو بازیکن دو عدد مثل یکدیگر داشتند با مقایسه رنگ های آن بازیکن برتر مشخص می شود.

حال بقیه بازیکن ها 4 حرکت می توانند انجام دهند حرکت اول این است که با انداختن یک کارت در کنار پالت خود، با توجه به قانون بازی که هنوز قرمز است بازیکن برتر شود یعنی باید کارتی را بندازد که ارزش بیشتری نسبت به کارت بقیه بازیکن ها داشته باشد. حرکت دوم در بازی تیراژه این است که با انداختن کارت بر روی کارت قرمز قانون بازی را تغیر دهد به شکلی که کارت پالت اون با تغییر قانون کارت برتر شود به طور مثال با انداختن کارت روی کارت قرمز قانون بازی بیشترین تعداد کارت زوج می شود و کسی که کارت تغیر قانون را انداخته اگر کارت هایش تعداد اعداد زوج بیشتری نسبت به باقی بازیکن ها داشت، کارت برتر شناخته می شود.

حرکت سوم این است که علاوه بر اینکه کارتی را در پالت خود قرار می دهد یک کارت دیگر هم برای تغییر قانون استفاده کند که با این تغیر قانون کارت جدیدی که در پالت گذاشته کارت برتر شناخته شود. در حرکت چهارم بازیکن هیچ کاری نمی کند تا بازنده شناخته شود این حرکت بیشتر در حالت پیشرفته بازی انجام می شود که با این کار باعث می شود حرف امتیاز بیشتری نگیرد. بعد از هر مرحله بازیکن سمت چپ بازی می کند و بازی به صورت ساعتگرد به چرخش در می آید.

برنده یا بازنده هر نوبت کسی می باشد که بیشترین کارت موجو در پالتش با کارت قانون نوبت مطابقت داشته باشد. در صورت مساوی بودن دو یا چند بازیکن کسی که برترین کارت را دارد برنده نوبت خواهد بود. بازیکنی که در شروع نوبت خودش هیچ کارتی برای بازی نداشته باشد بازنده است و حذف می شود و برنده کسی است که آخرین نفر در بازی باقی مانده باشد.

این بازی چه قوانینی دارد؟

این بازی چه قوانینی دارد؟

این بازی قوانین بسیار ساده ای دارد که هر کس با خواندن یکبار آموزش این بازی می تواند کامل بازی را یاد بگیرد و از بازی لذت ببرد. قوانینی که باید در این بازی رعایت شود این است که به هر بازیکن باید فقط 7 کارت داده شود نه بیشتر و نه کمتر، بازی برای شروع حتما باید با کارت قرمز و قانون کارت قرمز شروع شود که در حین بازی می توان قوانین کارت ها را تغییر داد.

بازی تیراژه باید به صورت ساعت گرد بچرخد و بعد از بازی کردن هر بازیکن، بازیکن سمت چپ او بازی کند. باید توجه شود که برای مقایسه کارت ها با هم در اینکه کدام یک برتری بیشتری نسبت به کارت دیگری دارد باید اول اعداد مقایسه شوند و بعد از آن اگر اعداد یکی بود نوبت به مقایسه رنگ ها می رسد که برتری رنگ ها در کارت راهنمای هر بازیکن قرار داده شده است.

چگونه می توان بازی تیراژه را خریداری کرد؟

بازی تیراژه جز بازی های فکری و کارتی می باشد که آن را می توان از اکثر فروشگاه های مخصوص بازی های فکری و آموزشی که در سطح شهر قرار دارند خریداری نمود. علاوه بر این با جست و جوی ساده اسم بازی تیراژه در گوگل سایت های مخصوص بازی های فکری که این بازی را می فروشند به چشم می خورد که با چند کلیک ساده می توان این بازی را خریداری نمود.

بهترین ترفند ها این بازی کدامند؟

بهترین ترفند ها این بازی کدامند؟

بازی کارتی تیراژه کاملا بازی فکری و استراتژیکی است که کامل با ذهن بازیکن بازی می کند و قطعا بدون داشتن برنامه نمی توان عمل کرد. برای هر نوبت از بازی شما ممکن است که چندین حرکت برای برنده شدن یک نوبت داشته باشید ممکن است تنها یک حرکت، و یا هیچ کاری که باعث شود شما برنده آن نوبت باشید نداشته باشید. اینطور بازی فکری که با ذهن و فکر شما بازی می کند قطعا انتظار می رود که هر بازیکن روش و ترفند مختص به خود را داشته باشد که بستگی به عوامل زیادی دارد. پس نمی توان گفت که این ترفند و یا با انجام دادن این حرکت شما قطعا برنده بازی خواهد بود.

تعداد نفرات لازم برای بازی تیراژه چند نفر است؟

بازی تیراژه جز بازی های با تعداد نفرات کم می باشد به صورتی که شما در تعداد نفرات 2 الی 4 نفر می توانید بازی کنید. اما از آنجایی که روند بازی کوتاه می باشد وبرنده بازی زود شناخته می شود اگر شما تعداد نفرات بیشتر از 4 نفر دارید می توانید با عوض کردن بازیکنان بقیه دوستان خود را به چالش بکشید.

آیا بازی تیراژه به صورت آنلاین هم وجود دارد؟

آیا بازی تیراژه به صورت آنلاین هم وجود دارد؟

بازی تیراژه به صورت آنلاین بله وجود دارد، اما نه به شکل فارسی، شما می توانید نسخه اصلی این بازی به اسم red7 را که نسخه خارجی این بازی می باشد را در گوگل جست و جو کرده و بازی کنید. بازی تیراژه خارجی و یا red7 به صورت آنلاین تحت عنوان وب و یا نصب اپلیکیشن وجود دارد که شما به راحتی می تواند استفاده کنید.

محتویات بازی تیراژه دارای چیست؟

محتویات و وسایل بازی تیراژه از آنجایی که این بازی به صورت کارتی می باشد محتویات آن نیز فقط تعدادی کارت می باشد که شامل 49 کارت رنگی و با اعداد 1 تا 7، و همینطور تعداد 4 تا کارت راهنمای بازی که بازیکنان در حین بازی قوانین بازی را اگر فراموش کردند با نگاه کردن به این کارت دوباره قوانین را به یاد بیاورند. در اخر برگه راهنما و آموزش بازی تیراژه در داخل بسته بندی می باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. بازی تیراژه مناسب چه سنی می باشد؟

    بازی تیراژه مناسب سن بازیکنان بیشتر از 9 سال می باشد. همینطور که گفته شد تعداد بازیکنان 4 نفر و زمان بازی بین 15 الی 30 دقیقه طول خواهد کشید.

  2. قیمت بازی تیراژه چقدر است؟

    بازی تیراژه قیمت آن با توجه به شکل جنس کارت ها و یا بسته بندی متفاوت است که در فروشگاها از حداقل قیمت 50 و یا 60 هزار تومان شروع می شود.

  3. کارت های این بازی چه قوانینی دارند؟

    بازی تیراژه 7 رنگ دارند که هر رنگ قانون مختص به خود را دارد به طور مثل قانون کارت رنگ قرمز این است که باید برترین کارت را داشته باشید. همینطور باقی قانون ها که بر روی هر کارت رنگی که در دستان شماست دیده می شود.

اشتراک گذاری

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه