روانشناسی پوکر

روانشناسی پوکر چگونه است؟ بررسی بایدها و نبایدها

روانشناسی پوکر یکی از مسائل و مشکلات مهم است که همه پوکر بازها باید به آن تسلط داشته باشند و بدانند که چگونه می توانند در بازی پوکر مهارت های خود را با روانشناسی پوکر افزایش دهند.

اگر بدانید که بازیکنان ضعیف متعددی با دانستن نکته های روانشناسی پوکر توانسته اند در بازی های گوناگونی موفقیت کسب کنند، احتمال زیاد باعث تعجب شما می شود. اما می توان گفت که روانشناسی پوکر می تواند سوالات زیادی را در مغز حریف شما ایجاد کند که شما به راحتی به پیروزی دست یابید و به همین علت است که پیشنهاد می‌ کنیم اگر شما در اول مسیر یادگیری پوکر می باشید؛ روانشناسی پوکر را به مرور آموزش ببینید و تمرین کنید چرا که در این حالت می توانید به پیروزی در بیشتر بازی‌ ها امیدوار باشید. این را هم بدانید که روانشناسی پوکر می تواند به خوبی شما را از اشتباهات پوکر دور نگه دارد

روانشناسی پوکر چگونه است؟

روانشناسی پوکر چگونه است؟

در بازی پوکر مانند بازی‌ های دیگر سختی ها و مشکلات بسیار زیادی وجود دارد که روح و ذهن یک بازیکن را درگیر می کند. به همین علت است که همه موفقیت ها در این بازی به شانس و سطح آگاهی شما و تسلط شما به استراتژی‌ های پوکر وابسته نمی باشد و شما باید در اوج آمادگی در این بازی حاضر شوید و باید بتوانید که بدانید در ذهن حریف چه می گذرد و بدانید که چطور می‌ توانید در یک بازی استقامتی ذهن خود را قدرتمند سازید. بازیکن های پوکر یک ویژگی مهم دارند که آن ذهن قوی و قدرت ذهنی آن ها است به همین علت پیشنهاد می‌ کنیم در ادامه این نکته ها را با توجه و دقت بسیار فرا گیرید.

بازیکنان پوکر از نظر روانشناسی چه عادت هایی دارند؟

یکی از نکته های بسیار مهمی که بازیکن های پوکر باید به آن توجه نمایند و کم کم آن را به عادت همیشگی خود داشته باشند، سخت کوشی است.  این سخت کوشی به بازیکن های پوکر کمک می‌ کند تا آن ها برد و باخت برایشان مهم نباشد. برد و باخت ها نباید در بازی خیلی مهم نباشد و باید در هر بازی شما نسبت به برد و باخت خود آموزش هایی را فرا گیرید و با تلاشی که در چهره شما مشهود است بازی را ادامه دهید. همچنین برای موفق بودن در بازی پوکر شما احتیاج به تمرکز بسیار زیادی دارید که در زمان های طولانی بتوانید در یک موضوع فکر و ذهن خود را متمرکز کنید اگر شما نتوانید که در مدت زمان طولانی تمرکزتان را حفظ کنید آن وقت نمی‌ توانید در بازی باقی بمانید.

برای ماهر شدن در روانشناسی پوکر چه باید کرد؟

برای ماهر شدن در روانشناسی پوکر چه باید کرد؟

در ابتدا بهتر است بدانید که روانشناسی پوکر یک موضوع پیچیده و چند وجهی است که نه تنها شامل درک حالات ذهنی و عاطفی بازیکن بلکه شامل حالات بازیکنان مخالفان او نیز می شود. حال در راستای مطالب گفته شده این موضوع را هم باید افزود که برای ماهر شدن در روانشناسی بازی پوکر در ابتدا می‌ بایست با تمام تکنیک‌ ها و قوانین روانشناسی پوکر آشنا شوید. سپس می بایست به تمرین و تکرار و هم چنین کسب تجربه از حالات رفتار بازیکن مقابل و چهره او بپردازید. به این گونه می‌ توانید به راحتی در این تکنیک حرفه‌ ای شوید.

مروری بر اهمیت روانشناسی در پوکر

این روزها برخی از بازیکنان پوکر تصور می‌ کنند که تنها با فراگیری آموزش این بازی و در کنار آن کسب کمی تجربه می‌ توانند بازی پوکر را شروع کنند و پس از مدتی از طریق این بازی به درآمد برسند. اما در این باره بهتر است بدانید که پوکر از آن دسته از بازی‌ هایی است که در کنار یادگیری آموزش آن می‌ بایست تمام تکنیک‌ ها و ترفندهای این بازی را نیز فرا گیرید تا بتوانند بهترین بازی را از خود به نمایش بگذارید. حال یک از این تکنیک‌ ها که حائز اهمیت است روانشناسی پوکر می‌ باشد.

این تکنیک به قدری مهم است که تمام پوکر بازها می‌ بایست بر روی آن مسلط باشند و بتوانند از این تکنیک استفاده کنند تا به یک گونه فرصت بردهای بیشتری داشته باشند. از اهمیت این تکنیک می‌ توان به این موضوع اشاره کرد که بازیکن می‌ تواند با به کارگیری این تکنیک درک درستی در خصوص بازیکن مقابل و این که آیا دست او قوی و یا ضعیف است پیدا کند. به این گونه می‌ تواند روند بازی خود را تغییر دهد و احتمال پیروزی‌ اش را نیز تا چندین برابر افزایش دهد.

مهم ترین نکات پیرامون روانشناسی پوکر کدامند؟

مهم ترین نکات پیرامون روانشناسی پوکر کدامند؟

داشتن اعتماد به نفس در بازی یکی از موضوع های مهم است که شما باید به آن توجه کافی داشته باشید. در زمانی که حساس و پرفشار است باید به خود ایمان کافی داشته باشید و با اعتماد به نفس بالا نقش شخص بازنده و قربانی شده را به خود نگیرید و همچنین نباید سرنوشت بازی را به شانس خود ربط دهید و باید بهانه جویی نکنید و چیزهایی امثال این ها را وارد بازی نکنید. شما باید یک چهره بسیار قوی را در ذهن حریف مقابل خود به ثبت برسانید و یک بازیکن با قدرت ذهنی بالا باید سرنوشت بازی را در دست بگیرد و آن را مدیریت کنید تا بازی بدون باخت را به پیش رو داشته باشید.

وظیفه روانشناسی پوکر چیست؟

در نهایت باید در ارتباط با وظیفه روانشناسی قمار و الخصوص روانشناسی پوکر به شما توضیحاتی را ارائه دهیم که برای موفقیت در پوکر شناخت همه جزئیات روانشناسی واجب است چرا که تسلط نداشتن به این جزئیات می‌ تواند به راحتی شما را به بازنده تبدیل کند. شما باید توان ذهن خود را تقویت کنید و به این قضیه ایمان داشته باشید که بزرگترین و قدر ترین حریف شما خودتان هستید و باید با خودتان و ذهن تان به رقابت بپردازید.

به همین علت است که باید در هر زمان تمرین کنید که با کوشش زیاد به برد نزدیک‌ تر شوید و در همه تمرین‌ های خود روانشناسی پوکر را تمرین کنید چرا که با تمرین بسیار می توانید تبدیل به شخصی شوید که قدرت ذهنی بسیار زیادی را دارا می باشد. وظیفه روانشناسی پوکر همچنین رساندن شما به برد قطعی است و افراد متعددی توانسته اند با کمک این روانشناسی به برد قطعی دست پیدا کنند.

اشتباهاتی که از نظر روانشناسی به موفقیت در بازی پوکر آسیب می زنند کدامند؟

اشتباه هایی که از لحاظ روانشناسی باعث می شود تا به موفقیت شما در طول بازی پوکر آسیب زند بسیار زیاد است. به عنوان نمونه اگر شما احساس کنید که در زمان بازی انتخاب های بدی داشته اید فورا نا امید می شوید؛ اما اگر به انتخاب های خود ایمان داشته باشید می‌ توانید به پیروزی و موفقیت امیدوار باشید در ادامه چند نمونه از این اشتباهات را نام می بریم.

نا امید شدن در هنگام انجام بازی بد

همان طور که در بالا اشاره کردیم هر اتفاقی که افتاده باشد شما باید روحیه خود را قوی نگه دارید همچنین با داشتن روحیه بالا از کشور ما قادر خواهید بود روحیه بهتری داشته باشید.

تنها بودن یکی از اشتباهات بازی پوکر

اگر در بازی پوکر فکر کنید که شخص تنهایی می باشید و دیگران درکی نسبت به شغل شما ندارند، شما نمی‌ توانید با قدرت ذهنی خیلی خوبی در این بازی حاضر شوید.

بازی کردن در خستگی

بازی کردن در خستگی

پوکر یکی از بازی هایی است که احتیاج به هوش بسیار دارد و شما باید برای تصمیم گرفتن در آن انرژی زیادی را مصرف کنید.

در مبالغ بالا بانک رول را مدیریت کنید

در صورت نداشتن مدیریت کافی شما نمی توانید که در این بازی کسب درآمد کنید.

ترس و دلهره

در بازی پوکر ترس و دلهره در چشمان حریف و یا شما به آسانی رویت می شود و به همین علت با ریسک بالا باید مهارت داشتن اعتماد به نفس را تقویت کنید و ترس و دلهره را از خود دور کنید.

نحوه استفاده از روانشناسی پوکر چگونه است؟

اگر می خواهید از روانشناسی پوکر استفاده کنید باید در زمانی که تحت فشار هستید به خود ایمان داشته باشید. نحوه استفاده از روانشناسی پوکر فقط و فقط داشتن اعتماد به نفس می باشد. اگر شما در این بازی نقش قربانی را به خود نگیرید و دائما بهانه جویی نکنید به آسانی می توانید ذهن حریف مقابل را گمراه کنید.

آموزش پوکر فیس برای جلوگیری از دست خوانی

آموزش پوکر فیس برای جلوگیری از دست خوانی

با توجه به این که استفاده از تکنیک دست خوانی در میان بازیکنان بسیار رایج شده و آن ها از طریق این تکنیک قصد دارند تا دست حریف مقابل را بخوانند. به همین دلیل خیلی از بازیکنان به فراگیری پوکر فیس برای جلوگیری از دست خوانی روی آورده اند. حال مهم‌ ترین نکته در خصوص آموزش پوکر فیس برای جلوگیری از دست خوانی تسلط بر روی احساسات و عدم بروز هرگونه حالت در چهره‌ می‌ باشد.

در این باره گفتنی است که شما می بایست هرگونه احساساتی مانند خوشحالی، خشم، ناراحتی، هیجان و غیره را کنترل کنید. به این گونه یک حالت خنثی و به عبارت دیگر پوکر فیس خواهید داشت. از این طریق شما اطلاعاتی در خصوص دستتان را به بازیکنان رقیب منتقل نخواهید کرد.

در پوکر چگونه ذهن حریف خود را بخوانیم؟

به طور معمول بازیکن هایی که در این بازی دائما به چشمان شما نگاه می‌ کنند می‌ خواهند قدرتشان را به شما بفهمانند. در این شرایط است که همه تمایل زیادی به تماس چشمی پیدا می کنند یا بازیکن هایی که بلوف می زنند و نمی توانند مستقیم در چشم های شما نگاه کنند نشان دهنده این است که احتمال زیاد ضعف زیادی در بازی پیدا کرده اند.

روانشناسی پوکر به چند بخش تقسیم می شود؟

روانشناسی پوکر به چند بخش تقسیم می شود؟

روانشناسی پوکر در دسته های گوناگونی تقسیم‌ بندی می‌ شود اما به طور کل می‌ توان چند مورد از آن ها را در این بخش نام برد. نخستین دسته بندی این است که شما شرط ببندید و ببینید که حریف شما به وضوح به شما خیره شده است این چنین قدرتی که او در تلاش است که در معرض دید بگذارد به معنای ضعف می باشد و دسته دوم دست ضعیف است. اگر بازیکنی با صدای خسته بگوید شرط می بندم آن زمان یک ترکیب خوب برای حمایت از شرط باید داشته باشید چرا که این بازیکن شما را گول زده است و شماره ۳ همچنین بیزاری آگاهانه از نگاه در بازی می باشد که نشان می دهد بازیکن بسیار خطرناک شده است.

نحوه آمادگی روحی و قوای ذهنی در بازی پوکر چگونه است؟

قوای ذهنی بالا به شما کمک خواهد کرد تا از نظر کیفی بازی خوبی را داشته باشید تا این چنین بازیکن مقابل شما قدرت ذهنی کمی داشته باشد و خستگی بر او غلبه کند تا کیفیت بازی متفاوتی را به شما ارائه دهد. این چنین شما می توانید با آمادگی ذهنی بالا و همین طور کیفیت بازی خود را به بهترین سطح برسانید. داشتن آمادگی روحی به شما کمک خواهد کرد تا به هر شکلی که شده برنده بازی شوید و به این راحتی‌ ها تسلیم‌ نشوید.

چگونه در بازی پوکر احساسات خود را کنترل کنیم؟

بالا رفتن قوای ذهنی در پوکر یکی از فواید آشنایی با روانشناسی پوکر است که شما با داشتن این قابلیت می توانید به راحتی احساسات خود را در بازی مدیریت کنید. داشتن لبخند تصنعی یا حفظ حالت پوکر فیس صورت می تواند احساسات شما را در بازی کنترل نماید.

درک زبان بدن با استفاده از روانشناسی پوکر

به این موضوع توجه داشته باشید که درک زبان بدن بازیکنان با استفاده از روانشناسی پوکر در نحوه برد و باخت بازیکنان حائز اهمیت است. به طور مثال بازیکنی که دارای حرکات صاف و مطمئن می باشد معمولا از یک دست قوی برخوردار است. این در حالی است که بازیکنی که بی قرار می باشد ممکن است از دست ضعیفی برخوردار باشد.

در بازی پوکر تمام تغییرات در وضعیت بدن بازیکنان به راحتی گویای همه چیز خواهد بود. مثلا خم شدن به عقب ممکن است نشان دهنده بی علاقگی و حتی تمایل به فاصله گرفتن از بازی باشد. در حالی که خم شدن به جلو می تواند نشان دهنده مشارکت و یا اعتماد به نفس باشد.

برترین روانشناسی پوکر را کدام پوکر بازاها دارا هستند؟

برترین روانشناسی پوکر را کدام پوکر بازاها دارا هستند؟

گفتنی است از زمان قدیم تا به امروز اکثر بازیکنان به فراگیری روانشناسی پوکر و اعمال این تکنیک در مسابقات پرداخته اند تا به این گونه بتوانند بازی بهتری از خود به نمایش بگذارند. حال در ادامه قرار است به معرفی برخی از برترین پوکر بازها که توانسته اند به خوبی از این تکنیک استفاده کنند بپردازیم.

داگ پولک

داگ پولک یکی از شناخته شده‌ ترین بازیکنان پوکر می‌ باشد که تا به اکنون توانسته قهرمانی های زیادی را به دست آورد. حال برخی از نزدیکان داگ پولک بیان کردند که او همیشه در مسابقات خود از روانشناسی پوکر استفاده می‌ کند و یکی از دلایل مهم برد او به کارگیری این مهارت می باشد.

دنیل نگرانو

به عقیده خیلی از علاقمندان به پوکر دنیل نگرانو برترین پوکرباز تاریخ می‌ باشد که توانسته در دنیای پوکر جایگاه ویژه‌ ای را از آن خود کند. بهتر است بدانید این بازیکن پوکر تا به امروز در تورنمنت‌ ها و مسابقات مختلفی شرکت کرده و توانسته جوایز با ارزشی را برنده شود. حال طبق گفته دنیل نگرانو او در اکثر مسابقات به استفاده از روانشناسی پوکر می پردازد و با توجه به این مهارت توانسته نتایج بهتری را کسب کند. هم چنین چندی قبل این پوکرباز معروف در یکی از دوره‌ های آموزشی خود به صورت کامل به آموزش روانشناسی پوکر به ویژه آموزش روانشناسی پوکر هولدم برای علاقه مندان پرداخت.

فیل هلموث

از یکی دیگر از برترین پوکر بازهای سراسر جهان می‌ توان به فیل هلموث اشاره کرد. فیل هلموث با استفاده از تکنیک‌ های خاص و منحصر به فردش و هم چنین روانشناسی بازی پوکر توانسته بازی بسیار خوبی را از خود در مسابقات مختلف به نمایش بگذارد. هم چنین او فراگیری این تکنیک را به تمام کسانی که علاقمند به بازی پوکر هستند پیشنهاد کرده است.

فیل آیوی

به احتمال زیاد همه علاقه مندان به پوکر فیل آیوی را می‌ شناسند. فیل آیوی یکی از بهترین بازیکنان پوکر می‌ باشد که این روزها خیلی از علاقمندان به پوکر او را الگوی خود قرار داده اند. به عقیده خیلی از افراد فیل آیوی حرفه ای ترین بازیکن پوکر می‌ باشد که با اعمال تکنیک‌ های خاص در هنگام بازی توانسته فرصت‌ های برد خود را بیشتر کند. حال گفتنی است که فیل آیوی نیز یکی دیگر از بازیکنان مطرح به شمار می‌ رود که در اکثر مواقع به استفاده از روانشناسی پوکر می پردازد.

انتونیو اسفندیاری

انتونیو اسفندیاری به عنوان یکی از برترین پوکر بازهایی شناخته می شود که توانسته از روانشناسی این بازی به درستی و در راستای پیروزی خود استفاده کند. انتونیو اسفندیاری یک پوکرباز ایرانی است که چندین سال است از سابقه بازی پوکر حرفه‌ ای برخوردار می باشد.

سوالات متداول

 1. چرا فراگرفتن روانشناسی پوکر الزامی می باشد؟

  زیرا یادگیری این نکته می‌ تواند به برد بازیکنان پوکر کمک بسیاری کند.

 2. یکی از نکته های مهم یادگیری روانشناسی این بازی چه چیزی است؟

  نکته مهم یادگیری روانشناسی این بازی داشتن اعتماد به نفس می باشد چرا که با داشتن اعتماد به نفس افراد می‌ توانند به راحتی ذهن حریف مقابل خود را به چالش بکشند.

 3. ضعف عمومی افراد در روانشناسی این بازی به چه معناست؟

  ضعف عمومی افراد زمانی می باشد که اشخاص نمی توانند ترس و دلهره خود را در چهره خود پنهان نمایند و این چنین به راحتی به حریف مقابل خود امتیاز می‌ دهند.

 4. روانشناسی پوکر طبق چه منطقی به دست می آید؟

  روانشناسی پوکر با تمرین زیاد در این حیطه به دست می آید.

اشتراک گذاری

سلام من سولماز هستم و حدود 6 سال است در زمینه تولید محتوای سایت های کازینویی فعالیت می کنم و علاقه زیادی به تولید محتوای در این زمینه دارم. رشته تحصیلیم در دانشگاه گرافیک بود که هم کار گرافیک انجام می دهم هم در کنارش تولید محتوا میکنم . امیدوارم مطالبی که در زمینه کازینو میزارم به دردتون بخوره.

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه