سیستم بازی کیروش

سیستم بازی کیروش دفاعی ترین سبک در تاریخ ادوار جام جهانی

سیستم بازی کیروش مربی پرتغالی تیم ملی از سال ۲۰۱۱ تا به الان به دفعات زیادی مورد نقد و بررسی کاربران و کارشناسان فوتبال قرار گرفته است. به همین دلیل ما در این مقاله به صفر تا صد عملکرد کارلوس کی روش و نتایج بدست و آمده و همه چیز درباره یک مرد پرتغالی می پردازیم.

سیستم بازی کیروش در تیم ملی ایران چگونه است؟

سیستم بازی کیروش در تیم ملی ایران چگونه است؟

یکی از تکنیک های کیروش در مقابل هر تیمی این است که بازیکنانش را در مسیر پیش بینی حرکات و عملکرد تیم حریف تقویت می کند. کیروش با استفاده از مدافعان قوی؛ توان مند و سریع در سیستم ۳-۳-۴ مشخص کرده این تکنیک و چینش در هنگام حضور و وجود بازیکن دفاعی سطح بالا می تواند کارآمد باشد. زیرا احتمال اینکه تیم حریف بتواند با ضعیف کردن خط و بازیکنان دفاعی به سادگی گل به ثمر برساند زیاد است. با این حال حالت دفاعی در همه مواقع مناسب نیست و در چنین موقعیت هایی بازی تهاجمی عاقلانه تر است و می تواند نتایج مطلوبی برای تیم به ارمغان آورد. نکته مورد توجه این است که تیم ملی ایران دارای بازیکنان مهاجم رده بالایی است که این مورد می تواند باعث شود بازی ها حالت هجومی داشته باشند. با این حال احتمالات این بار نشان دهنده حالتی متفاوت و قوی است.
باید اضافه کرد که ما شاهد واکنش کیروش به استفاده از سیستم ۰-۵-۵ بودیم. کارلوس کیروش در مصاحبه ای در خصوص این سیستم نظر خود را بیان کرد.

آنالیز سیستم بازی کیروش

روشی که کیروش در پیش دارد یک روش مدرن و مطلوب است. در این سیستم تمامی بازیکنان از یکدیگر در مقابل حمله ها موقعیت ساز و خطرناک تیم حریف پشتیبانی می کنند و پوشش می دهند. به علاوه کیروش بر روی اهمیت ضربات ایستگاهی بسیار تاکید دارد که در بازی های گذشته شاهد دقت و عملکرد خوب بازیکنان در ضربات ایستگاهی بودیم.
کیروش در پرونده خود مربیگری برای تیم ها معروفی مانند منچستر یونایتد، رئال مادرید و تیم کلمبیا را دارد. که برخی معتقد هستند تجربه کیروش بسیار برای بالا بردن سطح بازی تیم ملی ایران مفید و سازنده است. زیرا چنین تیم هایی از بازیکن های موفق و تکنیکی برخودار هستند.

سیستم بازی کیروش برای جام جهانی

با توجه به لیست های نهایی موجود مشخص شده که سیستم مورد علاقه کیروش در جام جهانی این است که از بازیکنان با تجربه و تکنیکی استفاده کند که قطعا در این دوره شاهد ترکیب های هوشمندانه خواهیم بود. ایجاد هماهنگی بین بازیکنان همواره از نکات مورد توجه کیروش بوده است.
به علاوه تقویت بازیکنان مهاجم می تواند کمک شایانی به پیشرفت و ترقی تیم بکند. همچنین با در نظر گرفتن اینکه تیم ملی در حال حاضر از مدافعان بسیار عالی و به نامی برخوردار است انتظار ها برای نتایج مطلوب بالا می رود.

سیستم این مربی هجومی است یا تدافعی

صحبت ها حاکی از آن که سیستم مورد علاقه کیروش در جام جهانی بیش تر دفاعی بوده است. یعنی چنان تیم بر روی دفاع از دروازه و حریم خود تمرکز داشته بر روی حمله و گل زدن متمرکز نشده است. به همین دلیل متوجه می شویم که کیروش تمایل زیادی به بازی تدافعی دارد. که البته وجود داشتند بازیکنانی که فدای دفاعی کیروش شدند. زیرا آن ها دارای قابلیت تهاجمی بسیار خوب و سطح بالایی بودند و به دلیل حالت و سیستم دفاعی اجازه انجام تمامی حرکات و تکنیک های خود را نداشتند.

سیستم بازی کیروش چه انتقاداتی دارد؟

سیستم بازی کیروش چه انتقاداتی دارد؟

هنگام ورود کیروش به تیم ملی ایران، تیم در حالت ضعیفی قرار داشت. اما با پیشرفت تیم ملی توجه ها به سمت این مرد پرتغالی جلب شد.
قطعا نظارت و مربیگری درست کیروش سهم بزرگی در این پیشرفت داشته است. با پیش رفتن بیش تر و بالاتر رفتن انتظار از عملکرد تیم انتقاد هایی بیان شد . به خصوص در مورد ترکیب،بازی و نتایج بدست آمده. اغلب افراد بر این باور بودند که چینش نادرست تیم باعث هدر رفتن بازی بعضی از بازیکنان می شود.
این موضوع زمانی که کارلوس کیروش از چند بازیکن به نام تیم استفاده نکرد پررنگ شد و نظر رسانه ها را نیز به خود جلب کرد. مورد دیگر استفاده از لژیونرها و بازیکنان نسل جوان بود که این موضوع هم در ابتدا دارای انتقاد ها و نظرات منفی بود.اما با درخشش بازیکن های جوان و پیشرفت آن ها انتقاد ها به طور کامل پایان یافت.

سوالات متداول

  1. آیا بازگشت کیروش به نفع تیم ملی ایران خواهد بود؟

    با توجه به وضعیت فعلی تیم و همچنین پرونده درخشان و جالب کارلوس کیروش می توان که گفت بله بازگشت ایشان بسیار سازنده خواهد بود.

  2. کارلوس کیروش از چه بازیکنانی بیش تر استفاده خواهد کرد؟

    به نظر می رسد کیروش تمرکز خاصی روی بازیکنان مهاجم دارد.

  3. عملکرد کیروش در جام جهانی ۲۰۲۲ (پیش رو) چگونه خواهد بود؟

    همان طور که اشاره شد ترکیب بازیکنان حرفه ای و مربی باتجربه مفید است.

اشتراک گذاری

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه