بازگشت مسی به بارسلونا

شکست پروژه بازگشت مسی به بارسلونا و پشت پرده آن

تا چند ماه دیگر قرارداد دو ساله لیونل مسی با تیم پاری سن ژرمن به پایان می رسد و او تمایل زیادی دارد که پس از دو سال دوری به تیمی که مانند خانه اش است برگردد. اما هر روز که می گذرد احتمال بازگشت مسی به بارسلونا کمتر می شود. این مهاجم  35 ساله آرژانتینی با 672 گل در 778 بازی، بهترین گلزن تاریخ بارسلونا است.

گر چه باشگاه بارسا هنوز به طور رسمی درخواستی برای برگشت مسی به نیوکمپ منتشر نکرده است، اما پیام هایی که از رختکن این باشگاه می آید، می گوید که آن ها حاضرند هر کاری برای برگرداندن مسی به بارسلونا انجام دهند، چون آن ها دیوانه مسی هستند.

اما خبر حضور این بازیکن پرآوازه در عربستان که عکسی در اینستاگرام مسی آن را تائید می کند، موضوع دیگری را برای ما روشن می کند و آن هم این است که گویا مذاکرات باشگاه با لالیگا برای برگرداندن او در مسیر خوبی قرار ندارد. بنابر اظهار نظر رئیس لالیگا، خاویر تباس: بازگشت مسی به بارسلونا خیلی دشوار به نظر می‌رسد.

پشت پرده جدایی مسی از پاری سن ژرمن و معذرت خواهی عجیب او را نیز پیش از برای شما بررسی کرده ایم.

بازگشت مسی به بارسلونا حقیقت دارد؟

بازگشت مسی به بارسلونا حقیقت دارد؟

مسی پیوند عمیقی با باشگاه بارسلونا دارد و این موضوعی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت، اما رئیس باشگاه بارسا هنوز تماسی با او برای بازگشتش نداشته است. در واقع آنچه حقیقت دارد تمایلی است که دو طرف برای تحقق این هدف دارند، اما مشکلات بسیاری بر سر راه باشگاه قرار دارد. از طرفی اکنون ماه می است و این باشگاه هنوز هیچ پیشنهادی به مسی نداده است و نمی توان با اطمینان گفت که مسی به بارسلونا برمی گردد.

آیا با بازگشت مسی به بارسلونا موافقت شده است؟

بارسلونا در حال حاضر حدود 600 میلیون یورو دستمزد پرداخت می کند که باید آن را به حداقل 200 میلیون یورو کاهش دهد. بارسلونا قبل از اینکه بخواهد یک پیشنهاد رسمی به مسی بدهد باید این تغییرات را در ساختار مالی خود انجام دهد تا بتواند قرارداد های بازیکنان فعلی اش مانند گاوی، آرائوخو، مارکوس آلونسو و سرجی را ثبت کند.

این باشگاه باید طرحی شامل کاهش دستمزدها را به لالیگا پیشنهاد دهد و این به معنی فروش بازیکنان خود یا نقل و انتقالات رایگان یا حتی فسخ قرارداد برخی بازیکنان است. تنها زمانی که همه این ها حل شود، این باشگاه می تواند به بازگشت به بازار نقل و انتقالات برای بازیکنان جدید، از جمله مسی، فکر کند. در هر حال باشگاه منتظر چراغ سبز لالیگا و خانواده مسی منتظر بازگشت به بارسلونا هستند.

بررسی دقیق گل های مسی در جام جهانی قطر را نیز در اختیار شما قرار داده ایم.

دستمزد این بازیکن در صورت بازگشت چقدر خواهد بود؟

آنچه دو ماه پیش در مورد دستمزد مسی در صورت بازگشت مطرح می شد، از کاهش شدید دستمزد او خبر می داد که برای او یک بازگشت به عقب تلقی می شود. گفته شده بود که بارسلونا قرار است به او قراردادی یک ساله با یک سال اختیاری با 6 تا 7 میلیون یورو دستمزد در هر فصل پیشنهاد بدهد.

در جای دیگر گفته شده که بارسا می خواهد به او یک قرارداد دو ساله پیشنهاد دهد تا بتواند در بازگشت این تیم به نیوکمپ حضور داشته باشد و در مراسم 125 سالگی باشگاه شرکت کند.

هزینه بازگشت مسی به بارسلونا

دیلی میلی در خبری با تیتر ” هزینه بازگشت مسی به بارسلونا مشخص شد ” نوشت: بارسا برای به خدمت گرفتن دوباره مسی باید 88 میلیون پوند داشته باشد. پولی که باید از طریق فروش بازیکنانش و طرح های اقتصادی پولساز در باشگاه به آن برسد.

در واقع هزینه ای که این باشگاه باید بدهد به حراج گذاشتن بازیکنان جوان خود مانند فران تورس، فرانک کسیه، اریک گارسیا، رافینیا و آنسو فاتی است. قبلا باشگاه اعلام کرده بود که برای بازگرداندن لیونل مسی آن ها را در لیست فروش قرار خواهد داد.

آیا این بازیکن با بارسا به توافق نهایی رسیده است؟

هنوز باشگاه بارسلونا به طور رسمی هیچ پیشنهاد یا پیش قراردادی به مسی یا به رسانه ها ارائه نداده است و به نظر می رسد صحبت کردن از رسیدن به توافق نهایی میان آن ها بسیار زود است. روزنامه موندو دپورتیوو چاپ کاتالونیا اسپانیا، ۴ شرط برای بازگشت مسی به بارسلونا اعلام کرده و گفته باشگاه برای اینکه بتواند مسی را جذب کند باید این شروط را عملی کند. یکی از این شروط پیشنهاد مالی مناسب است که با توجه به شرایط موجود برای این باشگاه، به نظر نمی رسد بتواند آن را عملی کند و همین مانع بزرگی برای برگشت مسی به بارسلونا است.

از طرف دیگر به نظر می رسد یک شرط از سه شرطی که برای بازگشت مسی به بارسلونا وجود دارد هم این باشد که قبول کند با دستمزدی کمتر به این باشگاه بپیوندد. به نظر نمی رسد مسی با این کاهش دستمزد چندان هم موافق باشد.

آخرین جام جهانی مسی که توانست در آن قهرمان جهان شود نیز بررسی کرده ایم.

نظر کارشناسان در رابطه با بازگشت مسی به بارسلونا

نظر کارشناسان در رابطه با بازگشت مسی به بارسلونا

بنابر عقیده اسطوره رئال مادرید گوتی هاز، بازگشت مسی به بارسلونا یک گام به عقب است. کانیزارس دروازه بان اسطوره ای اسپانیا هم در واکنشی گفته: بازگشت مسی به بارسلونا به نفع تیم نخواهد بود و ساختار کل تیم را تغییر خواهد داد.

واکنش کاربران در رابطه با این موضوع چگونه بود؟

در حالی که شایعات بازگشت احتمالی مسی باعث ایجاد هیجان در بین هواداران بارسا و کاربران شده است، اما هیچ اطمینانی وجود ندارد که به نتیجه برسد. آنچه مسلم است تمام طرفداران مسی و بارسلونا خواستار برگشتن او هستند و از این موضوع ابراز خوشحالی می کنند.

سوالات متداول

  1. احتمال بازگشت مسی به بارسلونا چقدر است؟

    در مورد بازگشت مسی به بارسلونا هنوز خبری منتشر نشده است که بتوان این اتفاق را قطعی دانست، اما باید گفت با توجه به رضایت هر دو طرف احتمال رخ دادن آن 50 درصد است.

  2. بازگشت مسی به بارسلونا چه زمانی قطعی می شود؟

    فصل نقل و انتقالات لالیگا از 1 جولای 2023 باز می شود و در 1 سپتامبر بسته می شود. باید تا آن زمان صبر کنیم ببینیم آیا مسی به بارسلونا بازخواهد گشت یا در این بین با تیم دیگری مثل الهلال عربستان قرارداد می بندد.

  3. بازگشت مسی به بارسلونا توسط خود او تائید شده است؟

    البته که او تمایل خود را برای بازگشت به تیم سابقش مطرح کرده است، اما هنوز توافقی حتی غیررسمی در این مورد صورت نگرفته است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه