رکورد بیشترین پاس گل

رکورد بیشترین پاس گل در تاریخ فوتبال

امروزه در فوتبال، دادن پاس گل به اندازه زدن گل از اهمیت بالایی برخوردار است و به بازیکنانی که پاس گل می دهند توجه خاص و ویژه ای شده است. هر تیمی که می خواهد فوتبال هجومی ارائه دهد و گل ها زیاد به ثمر برساند به هافبک ها بازی ساز و باهوش که می توانند با استفاده از هوش بالا خود و زیرکی لازم و البته فداکاری زیاد، هم تیمی هایشان را در موقعیت گل قرار دهند نیاز دارد. در این مطلب قصد داریم تا در مورد پاس گل و رکورد ها و رکوردداران جام جهانی پاس گل صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا به رکورد بیشترین پاس گل بپردازیم.

رکورد بیشترین پاس گل ملی در دنیا متعلق به چه کسی است؟

رکورد بیشترین پاس گل ملی در دنیا متعلق به چه کسی است؟

لیونل مسی بازیکن فوتبال آرژانتینی است که برای باشگاه پاری سن ژرمن و تیم ملی آرژانتین در پست مهاجم و وینگر بازی می‌ کند. فهرستی از برترین بازیکنانی که بیشترین پاس گل را در قرن ۲۱ برای هم تیمی‌ها خود فراهم کرده‌اند، منتشر شده است که در صدر این لیست نام فوق ستاره آرژانتینی، لیونل مسی دیده می‌شود. مسی با پیراهن بارسلونا ۲۴۳ پاس گل داده است. او با پیراهن آلبی هم ۴۲ پاس گل داده تا در مجموع ۲۸۵ پاس گل به نام خود به ثبت برساند و آقای پاس گل در تاریخ فوتبال جهان شود. مسی نه تنها در عرصه گل زنی یکی از بهترین ها است بلکه در زمینه پاس گل و ایجاد موقعیت گل زنی نیز بی نظیر است .

رکورد بیشترین پاس گل باشگاهی در دنیا متعلق به چه کسی است؟

رونالدو اغلب به‌ عنوان یکی از بهترین بازیکنان جهان و یکی از بزرگ ترین بازیکنان تمام ادوار فوتبال شناخته می شود. او تاکنون رکورد ها زیادی به نام خود به ثبت رسانده است. نام وی را به راحتی در جدول گلزنان جام جهانی می توانید مشاهده کنید. از جمله کسب پنج جایزهٔ توپ طلا و چهار جایزهٔ کفش طلا اروپا توسط او که برای یک بازیکن اروپایی، رکورد محسوب می‌ شود. او همچنین رکورد دار بیشترین پاس گل در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا است که موفق به ثبت 42 پاس گل شده است. این فوق ستاره پرتغالی در میان برترین پاس گل دهندگان با تعداد ۴۲ پاس گل در 178 بازی، صدرنشین و نفر اول است.

آیا این رکورد ها در گینس ثبت شده است؟

آیا این رکورد ها در گینس ثبت شده است؟

رکوردها اصولاً برای ثبت شدن و شکسته شدن به وجود می آیند و تمام لذت رکورد به این است که بدانی ممکن است زمانی شکسته شود. فوتبال نیز صحنه ای بی بدیل و ناب برای خلق رکوردهایی جذاب است. دنیا فوتبال پر است از افراد برجسته ای که توانستند رکورد ها جالبی را در این ورزش محبوب به ثبت برسانند. رکورد گل زنی در بازی‌ها ملی فوتبال، تا رکورد کسب مدال در المپیک همه و همه اعداد و ارقامی هستند که یک روز ساخته می‌ شوند، مدتی ثابت می‌ مانند و پس از آن توسط فردی دیگر شکسته می‌شوند. ثبت این رکورد‌ها همیشه شیرینی خاصی داشته حتی اگرخیلی زود شاید به فاصله یک روز بعد شکسته شوند و یک رکورد بهتر جایگزین آن شود. رکورد ها جالب زیاد در کتاب گینس ثبت شده اند و یکی از این رکورد ها، رکورد بیشترین پاس گل داده شده بوده است که تا سال ها در دستان لیونل مسی قرار داشت.

رکورد بیشترین پاس گل ملی در چه سالی شکسته شد؟

یک دهه بعد از ثبت رکورد پاس گل مسی در یک سال میلادی، این رکورد شکسته شد و این کار را دوشان تادیچ انجام داد. این ستاره صربستانی تیم آژاکس با 37 پاس گل در سال 2021 توانسته است بالاتر از لیونل مسی قرار بگیرد. بدین ترتیب رکورد بیش ترین تعداد پاس‌ گل در یک سال میلادی را به نام خود ثبت کرده و این رکورد را از دستان مسی خارج کرد.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. رکورد بیشترین پاس گل ملی مسی توسط چه کسی شکسته شد؟

  رکورد بیشترین پاس گل مسی، یک دهه بعد از رکورد او توسط دوشان تادیچ صربستانی شکسته شد.

 2. مسی رکورد بیشترین پاس گل خود را در قرن بیست و یک، به چند گل رسانده است؟

  مسی افتخار بیشترین پاس گل خود را در قرن بیست و یکم، افزایش داد و ۲۸۵ پاس گل را توانست برای نفراتی که کنار وی بازی می‌کردند فراهم کند و به آن ها موقعیت گل زنی هدیه کند.

 3. رکورد بیشترین پاس گل رونالدو در لیگ قهرمانان اروپا چند پاس گل بوده است؟

  کریستیانو رونالدو افتخار بیشترین پاس گل در تاریخ لیگ قهرمانان اروپاست که موفق به ثبت 42 پاس گل شده است.

 4. رونالدو رکورد بیشترین پاس گل باشگاهی خود را با چند بازی به دست آورد؟

  رونالدو بیشترین پاس گل باشگاهی خود را با ۱۷۸بازی توانست از آن خود کند و صدر نشین شود.

اشتراک گذاری

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه