مهراد هیدن

بیوگرافی مهراد هیدن | زندگی نامه خصوصی و حواشی زندگی هنری مهراد

بیوگرافی مهراد هیدن

مهراد مستوفی راد که معروف به مهراد هیدن است یکی از معروف ترین رپر ها و خواننده و نیز ترانه سرا های دهه های اخیر بشمار می اید.او که متولد 24 اذر 1363 از شهر تهران است کارهای زیادی را هم بصورت مشترک و نیز به صورت انفرادی در موسیقی هیپ هاپ و رپ فارسی گذاشته است.

مهراد فارغ التحصیل و فوق لیسانس بازاریابی و ارتباطات را دارد . او علاوه بر خوانندگی در اهنگ سازی و نوشتن ترانه در سبک رپ تبحر زیادی دارد.

در مقاله بیوگرافی مهراد هیدن با هیوانیوز همراه باشید.

کودکی و موسیقی

در زمانی که کودک بود بت پیانو کلاسیک اشنا شد و وقتی که به دروان راهنمای رسید گرایش را به سمت موسیقی راک نشان داد و نتوانست مدتی زیادی در این سبک دوام بیاورد و ارام ارام به سمت موسیقی رپ کشیده شد.به گفته خود او هرچیزی را که یاد گرفتم خودم پیدایش کردم  با این اصاف برای پیشرفت در کارم یک دوره موسیقی در انگلستان به الکترونیک پرداختم . همیشه کار هایم را بصورت زنده ضبط میکردم و نه بلد بودم کامپیوتر روشن کنم و با ان ضبط کنم ولی بعد از نرم افزار های موسیقی برای ضبط کار هایم و نیز ویرایش انها استفاده میکردم.

مهراد هیدن

ازوداج مهراد

او هم همانند بیشتر از هنر مندان هنوز مجرد است و تمایلی به ان ندارد و هیچ خبر یا شایعه ای در موردش به  صورت رسمی منتشر نشده است.

مهراد هیدن و زدبازی

او که به همراه سامان ویلسون گروه را تاسیس کرده بودند و اولین موزیک خودشان را بنام تابستون کوتاه را منتشر کرده بودند این اهنگ را بهمراه علیرضا جی جی تنظیم کرده بودند.می توان گفت که این اهنگ جز برترین اهنگ های سبک رپ فارسی نیز شناخته میشود.بعد از اینکه سامان ویلسون به شکل غیر منتظره ای از گروه جدا شد او گروه را بهمراه اعضای دیگر گروه اداره کرد تنها البوم استودیوی خودش را به عنوان زاخار نامه که این البوم هم جز شاهکاری های موسیقی رپ فارسی محسوب میشود را منتشر کرد.او زمانی که  در این گروه فعالیت میکرد و ان را گروه را هماهنگ میکرد میگوید ما هیچوقت نقشه ای نداشتیم که کی چه قسمتی و از چی بخواند . اکثر شعر ها در زدبازی عقیده های خودمون بود که بیانشون میکردیم و دوست داریم که اینگونه باشد.هرکی که شروع میکرد ما فقط برای او ادامه می دادیم  و می خواندیم .بیشتر طرفدار ها فکر میکرند که یکی از ما ها شعر میگه در صورتی همه ما قسمت های مختلفی از شعر را می نوشت و می خواند در واقع هرکسی قسمت شعر خودش را میگفت.

فحش و رپ

مهراد همیشه میگوید زمانی که شما با کسی درحال دعوا کردن هستید برنمیگردید بگویید چرا این کار را انجام دادید و  یا دیگه دسوت ندارید واقعا اینجوری نمیشود . فحش بگونه ای راست گو بودنه نظر من اینه که همه باید خود خودشون باشن .و هرکسی به مدارس سر بزنه می بیینه فحس دادن یک چیز عادی و برای کسی هم اهمیت نداره و موسیقی هم و رپ هم همون شکل رو داره و نوع اعتراضش فرق میکنه.چون این موسیقی به اجتماع کوچه و خیابان ها خیلی نزدیکه

منحل شدن زد بازی

بعد از 12 سال فعالیت این گروه که از هم پاشیده شد تک تک اعضای این گروه به صورت انفرادی کار خود را از سر گرفتند . مهراد هیدن و سمان ویلسون یک البوم را در دست گرفتند و مهراد البوم شخصیش به اسم تونل را منتشر کسرد.او اخیرا البوم سفر خودش را منتشر کرده است که بیشتر غالب الکتریک راک را دارد و فضایی سینماتیک دارد.و فردی مهمی که به او در این زمینه به شکل حرفه ای کمک کرده است آرش راسخ بوده.

مهراد هیدن

مهراد هیدن و ورزش

او همزمان وقتی که البوم صفر خود را منتشر کرده بود در مسابقه دو مارتن کشور یونان شرکت کرد و توانست که از خط پایانش هم عبور کند که باید شرکت کنندگان مسیری به طول 42 کیلومتر را حرکت میکردند.

فعالیت مجازی

مهراد هیدن نیز در شبکه های مجازی فعال است و همیشه در صفحه شخصی خود از فعالیت های زندگی روزمره اش فیلم و عکس نیز منتشر میکند و نزدیک به 1 میلیون فالوور نیز دارد.

مهاجرت

مهراد  هم اکنون در کشور انگلستان زندگی میکند و خبر ها هاکیست که بین ایران و انگلستان نیز در رفت و امد است.

یوگرافی مهراد هیدن

امیدواریم در این مقاله که پیرامون بیوگرافی مهراد هیدن با شما بودیم، اطلاعات خوبی ازین رپر مشهور ایرانی بدست آورده باشید.

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه