بیوگرافی یاس

بیوگرافی یاس | زندگی شخصب و هنری خواننده رپ ، یاس

بیوگرافی یاس

یاسر بختیاری به اسم هنری یاس که جزء یکی از برجسته ترین خوانندگان معروف در سبک رپ فارسی است.او را درکنار شخصیتهای برجسته ای در این سبک مثل سروش لشکری ( هیچکس ) و نیز شاهین نجفی به عنوان چهره شاخص و معروف رپ فارسی محسوب میشوند.پس با هیوانیوز در مقاله بیوگرافی یاس همراه باشید تا از ناگفته هایی را پیرامون زندگی خصوصی یاسر عزیز برای شما بازگو کنیم.

[buzzsprout episode=’4886711′ player=’true’]

یاسر بختیاری که متولد 30 خرداد 1361 از استان گیلان و شهر تالش است.او را به طور خالص یکی از افراد شناخته شده از موسیقی رپ ایرانی بشمار اورد.یاسر بختیاری بهمراه 3 خواهر ویک برادر دیگر در خانواده بزرگ شده است.او برای اولین بار هنگامی که کوچکتر بود و همراه پدرش که برای تجارت به کشور المان سفر میکرد سی دی های خواننده معروف امریکایی رپ به اسم توپک را برایش میخرید و اینگونه شد که علامندی او به این سبک زیاد شد.

زمانی که پدر یاسر بختیاری فوت کرد او تازه 18 سالش شده بود و به ناچار باید مسئولیت خانواده را به دوش بکشد. او برای انجام دادن این وظیفه مهم باید اول ترک تحصیل میکرد که ان زمان از دانشگاه رفتن انصراف داد و مشغول به کار کردن شد.طول در روزها به کمک عمویش در شرکت او مشغول به کار میشد و بعد از تمام شدن کارش در انجا به ماشینی که و از پدرش به ارث رسیده بود تا اخرهای شب مشغول به مسافر کشیدن با ان میشد.و بعد از این همه مشغله زیادش به منزل دوستش میتا ملکی میرفت تا در زمینه موسیقی با هم  کارکنند و گویی از برای انها وجود نداشت.

یاس را به شکل شاخص میتوان جز اولین کسانی دانست که توانست در سبک رپ و نخستین خواننده رپ فارسی دانست که توانسته مجوز برای ضبط و پخش البوم های خودش بگیرد و به شکل قانونی در کشور منتشر کند.اولین ترانه که دارای مجوز بود و منتشر کرد کرد اهنگی بنام یادت نره بهمراه مجید غفوری خواننده موسیقی پاپ بود که باهم اجرا کرده بودند.

او برای بسیاری از اهنگ های خود مجوز رسمی از ارشاد داشته است. یاسر بختیاری همچنین توانسته که کنسرت های زیادی  در کشور های مختلف برگزار کند مخصوصا امریکا.از لقب های که در این سبک از موسیقی به او داده شده است به برکت رپ فارسی و یا سلطان رپ نیز اشاره کرد.در زمان هایی که در کشور امریکا به کنسرت میرفته همچون شهرهای برزگی چون نیویورک لاس وگاس دیتریوت و شیکاگو او را به عنوان نماینده موسیقی فارسی نیز مشناختند که برای توسعه این سبک از موسیقی نیز در بسیاری از دانشگاهای این شهر ها به همراه موسیقیدان های دیگر جلساتی نیز میگذاشته .او نیز در کنفراسی بنام جامعه اسیا که در زمینه مردم شناسی تحقیق میکرد و دعوت شده بود در انجا چند ترانه اجرا کرد.و نیز اجرا های دیگری در شهرهای لندن و دوبی نیز داشته است.بیوگرافی یاس

قالب شعری

بیشتری مضون و غالب ترانه هایش ظاهری انتقادی و گاهی اوقات اعتراضی به مشکلات جامعه و بحران های اجتماعی مثل فقر اعتیاد جنگ فحشا خودکشی یا طلاق اشاره کرد که بیشتر ترانه های خود از انها استفاده کرده است.یکی از دلیل های که می توان به ان اشاره کرد برای که زاید نتوانسته بود برای انها مجوز بگیرید همین گونه اعتراضی بودنش در اهگ هایش باشد که با لحن های تندی معمولا نوشته میشود. و بغییر این موضوع ها بیشتر ها بیشتر مضومون های اجتماعی را روایت می کند.

بیوگرافی یاس

علاقه به خالکوبی

یاس نیز همانند هنرمندان دیگر از تتو برای شیوه اعتراضی خود نیز استفاده کرده است بگفته خودش این نشانه فردی بدون مرز است.مرزی که بین صدای درونی و صدای بیرونی ان است و ادم ها هستند که مرزهایشان را مشخص می کنند.خط قرمز هر فرد نماد ها یا الگو ها و همچنین  خالکوبی هایش است که به شکل انحصاری معلق به اوست و این سمبل ها نشانه وارد شدن به مرز دیگران است و اعتراض به انها هویت و فردیت خود را گم کردن.

مشهوریت یاس چه زمانی کلید خورد؟

زمان های زیادی  که دوست و همکارش میتا ملکی فعالیت میکرد و اهنگ میساخت که از معروف ترین انها یک اهنگ بود که برای مردم زلزله زده بم خواند و مورد استقبال نیز قرار گرفت. اما این شهرت از زمانی اغاز شد که در سال 85 با موزیک ویدیو به عنوان سی دی رو بشکن در حمایت از انتشار فیلم خصوصی طهرا ابراهیمی بازیگر شروع شد که با استقبال زیاد روبه رو شد و زمینه مشهوریتش را فراهم کرد.

علاقه ورزشی

زمانی بود که او به ورزش کشتی علاقه مند بود وزیر نظر مربی بنام هاشم کلاهی در رشته کشتی ازاد کار می کرد او به قول خودش هیچ وقت کشتیش خوب نبوده در مقابل هم از فوتبال هم زیاد خوشم نمی اید ولی از این ورزش را ملیش را با تعصب دنبال میکنم.

هنر دیگر

او زمانی که 21 سال داشت در فیلمی به اسم رعد که یک داستان زنانه داشت بازی کرد و نیز تیتراژ ان را هم خواند او به عنوان نماینده رپ فارسی در مستند خارجی در رابطه با موسیقی بنام راک ان بود حضور پیدا کرده بود.او نیز در سریال رقص رو شیشه که در سال های گذشته پخش میشد در قسمت های پایانیش دعوت به همکاری شد و نقش کوتاهی را بازی کرد.

ماجرای ازدواج

در سال 96 زمانی که در حال کار روی البومش بود در حین رفت امد ها به استودیو بود که با خانمی به نام ندا سرمت اشنا شد برای مدت کوتاهی با هم دوست بودند و مدتی نگذشت که از او خواستگاری کرد و بعد مدتی باهم ازدواج کردند اکنون ندا سرمست هم به عنوان همسر و نیز مدیر برنامه های او محسوب میشود.

موزیک ویدئو یاس و تک ناین

یاس به عنوان اولین خواننده رپ ایرانی توانست برای اولین بار در ایران یا یکی از بزرگترین رپرهای مشهور دنیا یعنی tech N9ne موزیک ویدئویی اجتماعی و سرشار از پیام های صلح و دوستی را در ایران بخواند.شما خواننده محترم هیوا نیوز می توانید این موزیک ویدئو را در زیر این پست ببینید و لذت ببرید.

امیدواریم مقاله بیوگرافی یاس کلیه سوالات مبهم پیرامون زندگی شخصی یاسر عزیز را پایه داده باشد.

اشتراک گذاری

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه