حسین انسان

حسین انسان و رویداد اصلی سری مسابقات جهانی پوکر (WSOP)

حسین انسان یک رزومه چشمگیر پوکری را در یک دوران حرفه ای نسبتاً کوتاه ساخته است.

این پوکرباز حرفه ای 55 ساله برنده سری مسابقات جهانی پوکر در بخش Poker Main 2019 برنده شد و بردی به مبلغ 10 میلیون دلاری به کل درآمد مسابقات حرفه ای خود اضافه کرد.

با این حال ، رویداد اصلی 2019 اولین پیروزی قهرمانی مهم برای حسین انسان، پوکر باز ایرانی، نبود. این پوکرباز موفق همچنین دارای جوایز قهرمانی در تور پوکر اروپا و سری مسابقات جهانی کنفرانس پوکر است.

بیایید نگاهی عمیق تر به لیست روزافزون دستاوردهای پوکر برای حسین انسان بیاندازیم:

یک طول عمر پوکر برای حسین انسان (پوکرباز حرفه ای ایرانی)

موفقیت حسین انسان از مسابقات در سال 2013 آغاز شد ، و اولین مسابقه ضبط شده او در مسابقات کوچک سهام در EPT دورتموند و EPT برلین قرار گرفت.

اما سوابق وی در پوکر خیلی فراتر از آن رفت. در مصاحبه ای که درست قبل از میز نهایی رویداد اصلی 2019 بود، انسان به مجله PokerNews گفت که او از 18 سالگی پوکر بازی می کند ، و در اولین روزهای ابتدایی خود را در این بازی به انواع بازی های مختلط اختصاص داده است.

انسان در ایران متولد شد و در 25 سالگی به آلمان مهاجرت کرد. از آن زمان تاکنون شهروند آلمان بوده است و پیروزی WSOP Main Event در سال 2019 برای دومین برد یک آلمانی را (در رویداد اصلی) در تاریخ رقم زد (دیگری پیوس هاینز در 2011).

انسان در زمان برنده شدن در رویداد اصلی خود 55 سال داشت و برد او وی را به عنوان اولین بازیکن بالای 40 سال مشخص کرد که در دوره مدرن پوکر قهرمان مسابقات اصلی شده بود.

با شروع Chris Moneymaker در سال 2003 ، هر قهرمان اصلی رویداد در زمان برنده شدنشان کمتر از 40 سال سن داشته اند و انسان پیر ترین قهرمان رویداد اصلی پس از زمان Noel Furlong است. فرلونگ هنگام پیروزی در رویداد اصلی سال 1999 62 ساله بود.

میز پوکر

دستاوردهای مهم حسین انسان

انسان در سال 2013 و 2014 تعداد کمی از بازی های کوچک در سراسر اروپا را توانست با برد به پایان ببرد. اولین امتیاز بزرگ او در EPT بارسلونا 2014 بود که انسان با بردی به مبلغ 652،667 یورو (860،091 دلار) در رده سوم قرار گرفت.

این پایان بزرگ تازه آغاز ظهور انسان، پوکرباز ایرانی، در رده های پوکر مسابقات جهانی بود. وی در رویداد اصلی EPT 11 در مالت ، که پول نقد شش رقمی دیگری نیز برای این پوکرباز ایرانی به همراه داشت ، با پایان یافتن در جایگاه ششم ، 153،700 یورو (166،292 دلار) در مارس 2015 به دست آورد.

ماه ها بعد ، انسان برای نخستین برد قهرمانی مهم خود را رقم زد ، و رویداد اصلی EPT پراگ را با 754،510 یورو (825،151 دلار) برد. انسان میدانی از مجموع 1،044 بازیکن را پشت سر گذاشت و با شکست دادن Gleb Tremzin روسی کار را تمام کرد.

انسان با پیروزی در WSOP Circuit International Rozvadov Main Event که وی 184،812 یورو (219،036 دلار) و اولین حلقه WSOPC را در حرفه خود به دست آورد ، به این رزومه افزود. با این وجود پول نقد شش رقمی دیگری برای انسان در مسابقات PokerStars Championship Prague در سال 2017 به دارایی این پوکرباز حرفه ای ایرانی اضافه شد ، جایی که مقام سوم وی در رویداد High Roller 10 هزار یورویی مبلغ 184.812 یورو (219،036 دلار) به دست آورد.

با ورود به مسابقات WSOP در سال 2019 ، درآمد مسابقات حرفه ای انسان به بیش از 2.6 میلیون دلار رسید.

حسین انسان

قهرمان رویداد اصلی 2019

حتی در مراحل میانی رویداد اصلی WSOP 2019 ، انسان به نظر می رسید پیک خوبی برای جلو افتادن از رقبا داشته باشد. او روز 4ام را در رده چهاردهم در بین 354 بازیکن باقیمانده به پایان رساند و در بین تمام بازیکن های باقیمانده تورنموند جزو بازیکنانی بود که بیشترین ژتون را داشتند.

با پایان روز ششم ، انسان در جایگاه دوم قرار داشت و 35 بازیکن باقیمانده بودند. رویداد اصلی در روز هفتم به میز پایانی رسید و انسان آن روز را صرف جمع کردن یک حجم عظیم ژتون کرد.

با رفتن به میز نهایی نه-دست ، انسان بیش از یک سوم ژتون های بازی را در اختیار داشت و 177،000،000 پشته او تقریباً دو برابر گری گیتس بزرگ بود ،و همچمنین در رده  دوم ژتون ها با 99300،000 ژتون.

با رو به پایان رفتن رویداد اصلی ، انسان تمام قدرت خود را بر روی ژتون ها نگه داشت. در این مسابقات سه بازیکن نهایی به ترتیب به انسان ، داریو ساممارتینو و الکس لیوینگستون رسیدند. هر سه این بازیکن از غول های قابل توجه ورزش پوکر به حساب می آمدند، اما انسان با تقریباً دو سوم ژتون های بازی وارد نبرد سه دست شد.

سرانجام بازی حسین انسان

مزیت داشتن ژتون بیشتر در روز پایانی کاهش یافت و در یک مرحله سه بازیکن پایانی نسبتاً ژتون های برابری داشتند. انسان سرانجام لیوینگزتون را از میان برداشت ، اما فعلا فینال سر را مقابل ساممارتینو تنظیم کرد.

ساممارتینو ، موفق ترین بازیکن تورنمنت در میز پایانی ، ثابت کرد که حریف سرسختی است. با این حال ، انسان ، برخی از سختی های اولیه را در بازی با سر به سر برد و سرانجام سامامارتینو را پایین آورد.

دست آخر ، سامسارتینو بود که پس از مشخص شدن 4 کارت 10♠6♠2♦9♣ همه ژتون های خود را خواند. انسان نیز پاسخ داد و دست خود را که K♥K♣ بود باز کرد که در ریور Q قرار داشت ، و مبلغ 10،000،000 دلار به دست آورد:

از این پس برای حسین انسان چه پیش خواهد آمد؟ او تا پیش از این بیش از 12.6 میلیون دلار درآمد کسب کرده است (آن هم تنها در شش سال در تورنمنت) ، و این یک بازیکن خوبی است که ما احتمالاً آخرین نفر از آلمان یا ایران را به این شکل می بینیم.

23 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی,ترکی و اسپانیایی.همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه