ارز دیجیتال دش

ارز دیجیتال دش (dash) چیست؟

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی ارز دیجیتال دش یا dash بپردازیم. با ما همراه باشید تا از این ارز دیجیتال بیشتر بدانید.

ارز دیجیتال دش (dash) چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

پیش از آنکه به بررسی ارز دیجیتال دش و به صورت عمیق به توضیح آن بپردازیم، می بایست یک توضیح مختصر را برای شما بگوییم.

دش هارد کاپ 18 میلیون کوین است، به این معنی که 18 میلیون دش ساخته شده است. حدود 7.85 میلیون کوین در جریان و گردش بازار ارز دیجیتال می باشد.

هر کدام از این کوین ها -697 دلار بوده و کاپ کامل بازار -5.4 میلیارد دلار می باشد. متوسط نگهداری بلاک 2.5 دقیقه بوده که 4 برابر سریع تر از بیت کوین است.

دش همچنین بلاک های متعددی را ارائه می کند که سالانه 7و1 درصد کاهش می یابد.

اکنون بیاید به بررسی ویژگی های این ارز دیجیتال بپردازیم.

مستر نود یا ارباب نودها

نودها ی فول یا فول نودز سرورهایی هستند که بر شبکه ی P2P کار می کنند، که به مشترکین اجازه می دهد تا از آنها استفاده کنند تا درباره ی اخباری که در شبکه وجود دارد به روز رسانی دریافت کنند. چنانچه فرد می تواند تصور کند، این نودها به نگهداری و مراقبت دقیق و مشخصی نیاز دارند. به این دلایل، افزایش تعداد نودهای کاملی وجود ندارد. این مسئله بر زمان انتشار بلاک تاثیر و افزایش قابل توجهی گذاشته است.

دارندگان به طور ایده آل خواهان آن هستند تا بلاک های جدید خود تا جای ممکن و خیلی سریع در شبکه انتشار پیدا کنند. هر ثانیه تاخیر شانس برنده شدن دیگر دارندگان “بلاک” را افزایش داده و باعث می شود تا بلاک های آنها پیش از مال خودشان، اضافه شود.

یکی از راه های افزایش مقدار فول نودز از طریق استفاده ی بهتر سیستم محرک صورت می گیرد.

مستر نودها چه می باشند؟

مستر نودها همانند نودهای فول یا کامل در شبکه ی بیت کوین هستند، تنها تفاوتی که دارند آن است که آنها می بایست سرویس مخصوصی را برای شبکه فراهم کنند و حتما حتما باید نوعی سرمایه ی کلان در سیستم داشته باشند. برای اجرای مستر نود، باید 1000 دش سرمایع گذاری کرد.

اکنون سوال پیش می آید که چرا مستر نود به این نوع سرمایه گذاری نیاز دارد؟

در مقابل سرویس های خود، مستر نودها در دو مرحله سرمایه ی خود را باز پس می گیرند.

ارسال خصوصی

به طور خلاصه، ارسال خصوص دارای قابلیت تعویض از طریق مبادله ی کوین ها توسط کاربرها را داشته تا تاریخچه ی ردیابی کوین ها را بشکند.

دش به عنوان برند “ارز دیجیتال” بوده و بسیاری از مبادلات و تجارت های قانونی شروع به پذیرش این ارز دیجیتال کرده اند.

برای مثال سنگاپور یک اپلیکیشن موبایل و کارت اعتباری (کارت عابر بانک) طراحی کرده است که می تواند دش را به ارزهای قانونی تبدیل کند. آنها حتی این اپ را در سایر کشورها امتحان کردند و این برنامه موفقیت آمیز بوده است.

به نظر می رسد که دش پتانسیل قوی برای پذیرفته شدن توسط بازارهای جهانی را دارا باشد.

اشتراک گذاری

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه