ارز دیجیتال usd

ارز دیجیتال (USD) یو اس دی کوین چیست؟

در این مطلب به بررسی یکی دیگر از ارزهای دیجیتال یعنی یو اس دی کوین یا usd خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا از ویژگی های این ارز دیجیتال بیشتر بدانید.

یو اس دی کوین چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

یو اس دی یا usd کوین یک ارز دیجیتال جدید است، نمونه ی اولیه ی دلار دیجیتال ایالات متحده ی امریکا. این ارز دیجیتال از پول های با ثبات بوده و ارزش آن به پول قانونی بستگی دارد. این ارز توکن “شفاف” بوده که طبق قوانین ایالات متحده ی امریکا اجرا و استفاده می شود.

از آنجا که این ارز دیجیتال پول باثبات است، نوسانات آن به تغییرات ارزش دیگر ارزهای دیجیتال بستگی نداشته و به طور کلی، با ارزش btc هیچ ارتباطی ندارد. پلتفرم اتریوم به عنوان اصل ارز دیجیتال USDC استفاده می شده است  و توکن های USDC توکن های استاندارد ERC-20 می باشند.

یک امکان وجود دارد که یو اس دی کوین تتر را تعویض خواهد، از آنجا که موارد بسیاری از بی ثباتی یو اس دی کوین وجود دارد، سبب شده تا موقعیت های تاسف برانگیزی پیش بیاید. یو اس دی کوین توسط بسیاری از مبادلات ارز دیجیتال مانند بایننس، okex، پولونیکس، کوکوین، کوین بیس پرو و غیره حمایت و پشتیبانی شده است.

ارز دیجیتال یو اس دی از کجا آمده است؟

این ارز از جدیدترین ارزهای با ثبات دیجیتالی می باشد. این ارز در سال 2018 و در ماه اکتبر در دسترس همگان قرار گرفت. این پروژه توسط کوین بیس با همکاری  و مشارکت سیرکل به وجود آمد. توسعه ی آن شامل کنسرسیوم مرکزی (همکاری و تعاون سیرکل و کوین بیس) می باشد. سرمایه گذاران یو اس دی ارزهای دیجیتالی مانند بیتمین، پانترا، و دیگر ارزهای دیجیتال می باشند.

مزایای استفاده و کار با ارز یو اس دی

یو اس دی کوین با استاندارد ERC-20 ساخته شده که این بدان معنا است که سرعت انتقال پول مانند  ETH فوق العاده می باشد.

همانطور که در خصوص وبسایت رسمی سیرکل نیز گفته شد، افراد می توانند دلارهای آمریکا را در سرتاسر جهان با استفاده از ارز دیجیتال یو اس دی کوین در کسری از ثانیه انتقال دهند.

یک تیم حرفه ای و با تجربه از توسعه دهندگان با سرمایه ی رسمی و جدی

شرکتی که این کوین را تولید کرد در ارزهای دیجیتال برای سال ها کار کرده است به همین دلیل بیشترین اعتماد را دارا می باشند.

معایب کار با یو اس دی

این ارز دیجیتال جدید و با ثبات پروژه ای جدید با چشم اندازی نامعلوم بوده و واضح نیست در آینده تا چه حد عملکرد خوبی از خود نشان خواهد داد.

تنها می توان حدس زد که آیا این ارز دیجیتال مورد تقاضا قرار خواهد گرفت یا نه.

یو اس دی اولین ارز با ثباتی نبوده که تلاش دارد تا پول قانونی آنالوگ شود.

می توان گفت تمامی ارز های دیجیتال در جهان از ابتدا تلاش داشتند تا ارز باثبات و رسمی باشند و هیچ تضمینی وجود ندارد که یو اس دی کوین بتواند این کار را به راحتی انجام دهد.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص یو اس دی کوین برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

اشتراک گذاری

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه