ارز دیجیتال تزوس

تزوس چیست؟

در این مطلب به بررسی یکی دیگر از نمونه های ارز دیجیتال یعنی کوین تزوس خواهیم پرداخت. این ارز دیجیتال شبکه ی بلاک چین بوده که به توکن دیجیتال لینک داده شده است. این ارز همچنین به تز یا تزیه نیز نامیده می شود. اما tezos بر اساس ذخیره سازی تز نمی باشد. در عوض، دارندگان توکن پاداشی را در ازای مشارکت در مکانیزم اکثریت سهام ثابت دریافت می کنند.

تزوس چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

هیئت رفاه عمومی گروهی است که انتخاب می کند تا با یکدیگر به دلیل مشارکت در اهداف و سرمایه های خود، بپیوندند و شریک شوند. هدف اصلی tezos این است که باعث شود تا دارندگان توکن با یکدیگر کار کنند تا تصمیماتی که پروتکل آنها را بعد از مدتی بهبود می بخشد، اتخاذ نمایند. توکن تزوس XTZ نام دارد.

تاریخچه ی tezos

آرتور بریتمن و کاتلین بریتمن موسسین تزوس، از سال 2014 با گروه هسته ای و مرکزی توسعه دهندگان، شروع به توسعه ی این کوین کردند. شرکت این ارز دیجیتال در سوییس مستقر می باشد. همانطور که پیشتر نیز گفته شد، با قبول بیت کوین و دیگر ارزها، تنها در عرض دو هفته در ICO 232میلیون دلار به دست آوردند. مدت کوتاهی پس از این ICO افسانه ای خود، این ارز دیجیتال در راس و اولین ارزهای مدیریت قرار گرفت.

برای دانستن و درک بیشتر این مشکلات مدیریتی، می بایست بدانید که شرکت موسس تزوس DLS نامیده شده و شرکتی که تمامی سرمایه را در ICO جمع و نگهداری می کند، “بنیاد تزوس” نام دارد.

آرتور و کاتلین بریتمن با جان گورز رییس این بنیاد دچار منزاعه شدند. سپس، گورز که رییس این دستگاه و بنیاد بود، از اعطای سرمایه و مال به بریتمن ها خودداری کرد. این اختلاف منجر به آسیب ها در گروه شد و برآورد نرخ ارز دیجیتال را کاهش داد.

ساختار tezos

نمی توان به سوال “تزوس چیست” پاسخ اجمالی و دقیقی داد. بلاک چین tezos از هماوردهای میان افزار محلی به نام “نتورک شِل” استفاده می کند. این نتورک به آنها اجازه می دهد تا استایل واحدی را با اصلاح خود توسعه دهند. پروتکل عمومی بلاک چین به سه بخش تقسیم می شود:

پروتکل نتورک: این پروتکل خبرچین و بد است که مسئولیت گوش دادن و اشاعه ی بین ندها را بر عهده دارد.

پروتکل تراکنش: این لایه ی پروتکل تراکنش مالی است که مدل حسابداری مورد نظر بلاک چین را تعریف کرده است.

پروتکل توافق عام: این پروتکل بسیار شفاف و تبیین کننده است. این لایه تعریف می کند که این پروتکل کاری می کند تا بلاک چین های ما بر حالت تراکنش ما به توافق برسند.

در tezos، این دو پروتکل آخر یعنی پروتکل تراکنش و پروتکل توافق عام، با یکدیگر ترکیب شده اند و پروتکل بلاک چین را به وجود آورده اند. نتورک شِل ارتباط بین پروتکل نتورک و پروتکل بلاک چین را هدایت می کند. البته نتورک شل پروتکل تراکنش و پروتکل توافق عام را قبول ندارد.

حساب های tezos

از طریق دو حساب می توان به این ارز دیجیتال دست یافت:

حساب های ضمنی

حساب های مبدا.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص تزوس برای شما نوشتیم راضی بوده باشید.

اشتراک گذاری

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه