ساتاشی ناکاماتو

ساتوشی ناکاماتو کیست؟سازنده ی بیت کوین چه کسی می باشد؟

در این مطلب می خواهیم سازنده ی یکی از مهمترین ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین ، ساتوشی ناکاماتو را به شما معرفی کنیم.

یکی از نامشخص ترین و سر به مهر ترین رازهایی که در خصوص بیتکوین وجود دارد، نام و مشخصات سازنده ی این کوین یعنی ساتوشی ناکاموتو می باشد.

ساتوشی ناکاموتو سازنده ی بیت کوین است؟

بیش از آنکه ناکاموتو سازنده ی بیتکوین باشد، نقش مهمی در پردازش و کارکرد این کوین را ایفا می کند.

ناکاموتو چهره ی برتر فلسفی ارزهای دیجیتال بوده،  و اغلب در میان طرفدارن ارزهای دیجیتال در خصوص آینده ی توسعه و پیشرفت بیت کوین مورد بحث قرار می گیرد. برای مثال، هر دو طرف فورک منازعه کش بیتکوین (که خود فورک بلاک چین بیتکوین اصلی است) اظهار دارند که دیدگاه اصلی ناکاموتو برای ارز دیجیتال را می بایست تایید و حمایت کرد. کیف پول بیتکوین همراه با ناکاموتو 980.000 بیتکوین را نگهداری می کند ( چیزی حدود 6.2 میلیارد دلار در مارچ 2020) . با توجه به اینکه تنها 21 میلیون بیت کوین تا کنون استخراج شده است، هلدینگ های ناکاموتو این پتانسیل را دارد  تا به طور ویژه بر قیمت آن تاثیر گذارد، البته بسته به آنکه کِی و اگر معامله شوند.

هرچند تلاش و کوشش بسیاری شد تا هویت خود را فاش نکند، ثابت شد که ناکاموتو همچنان از این مسئله طفره می رود. افراد متعددی به عنوان سازنده ی این کوین معرفی و اعلام شدند اما هیچکدام به اندازه ی ساتوشی ناکاموتو به عنوان اصلی ترین گزینه ی سازنده ی بیتکوین معرفی و مطرح نشد. اما افرادی که به عنوان سازنده ی این کوین مطرح شدند، چه کسانی بودند؟ با ما همراه باشید تا با این افراد بیشتر آشنا شوید.

 دوریان ناکاموتو

این نام بیشترین نقش را در فاش شدن نام اصلی سازنده ی بیتکوین دارد. مجله ی خبری نیوزویک در مارچ سال 2014، دوریان ناکاموتو را سازنده ی این ارز دیجیتال معرفی کرد. انتشار این مطلب سبب هیاهو و جنجال بزرگی در زمینه ی فناوری اطلاعات و ارز دیجیتال گردید، چرا که این برای اولین بار بود که انتشارات یک خط فکری تلاش کرده تا هویت اصلی سازنده ی بیت کوین را تشخیص و معرفی کند.

کرایج رایت

بیشتر اوقات، افراد شک داشتند که ساتوشی ناکاموتو این ادعا را رد کرده یا همچنان در سکوت به سر می برد. اما این اتفاق برای کرایج رایت دانشمند استرالیایی رخ نداد.

در سال 2015 مجله ی ویرد شرح حالی درباره ی رایت نوشت، و ادعا کرد که “مدارک و شواهد مستدلی از مشخصات و هویت اصلی ساتوشی ناکاموتو در دست می باشد.” در این مقاله گزارش شده بود که چهره ی رایت از طریق اسکایپ در کنفرانس سالانه ی سرمایه گذاران بیت کوین در لاس وگاس نمایان شد.”

نیک زابو

نیک زابو متخصص کامپیوتر و محقق حقوقی است. او در سال 1996 در مقاله ای نسبت به پیشتازی محتوی قراردادهای هوشمند مورد انتقاد قرار گرفت. در سال 2008، او مفهوم ارز غیر متمرکزی را بیان کرد که نامش را بیت گلد یا بیت طلا، که طلیعه ای برای بیت کوین بود، نامید.

این سه شخص افرادی بودند که به عنوان سازنده ی اصلی بیت کوین معرفی و مطرح گردیدند.

اشتراک گذاری

23 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی,ترکی و اسپانیایی.همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه