کاردانو

کاردانو چیست؟

در این مطلب به بررسی و تعریف کاردانو یکی دیگر از ارزهای دیجیتال خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا از این ارز دیجیتال بیشتر بدانید.

تعریف کاردانو ؟

cardano محل اصلی ارز مجازی و دیجیتال آدا است که می توان از آن برای ارسال و دریافت ذخایر دیجیتال استفاده کرد. ارز دیجیتال نشان دهنده ی آینده ی پول، سرعت بالای تبادل و انتقال مستقیم است که همه این ویژگی ها تضمین شده اند تا از طریق استفاده از ارز دیجیتال امنیت داشته باشند.

یکی از جذاب ترین پروژه هایی که ار دیجیتال انجام داد، به وجود آوردن cardano بود. مشابه با اتریوم، cardano پلتفرم قراردادی هوشمند است، و در عین حال قابلیت پاسخگویی و امنیت را از طریق ساختار لایه ای فراهم می کند.

رویکرد cardano در فضای خود منحصر بوده چراکه بر اساس  فلسفه ی علمی خود و با بازبینی تحقیقات آکادمیک ساخته شده است. در این مطلب، به بررسی و معرفی این ارز دیجیتال خواهیم پرداخت و از ابداعاتی که این ارز به وجود آورده، می گوییم.

ریشه ی کاردانو

مفهوم Cardano توسط چارلز هانکینسون که یکی از موسسین اتریوم بوده، به وجود آمد.

درحالیکه اتریوم در زمینه ی پلتفرم قرارداد هوشمند کار بزرگ و تحسین برانگیزی انجام داده بود، با توجه به گفته های هانکینسون اتریوم دومین نسل بلاک چین بوده و نیاز به تغییر و دگرگونی داشته است. آنچه که باعث شده تا cardano از اهمیت ویژه ای برخوردار شود مقدار اهمیت خالصی است که درون خودش نگهداری می شود. سه شرکت وجود دارد که به صوت تمام وقت بر توسعه و نگهداری cardano کار می کنند.

بیشتر بخوانید
ارز دیجیتال استلار (xlm) چیست؟

این شرکت ها عبارتند از:

  • شرکت cardano
  • IOHK.
  • Emurgo.

در سال 2015، هانکینسون همراه با جرمی وود شرکت IOHK را تاسیس کرد. این شرکت، شرکت “تحقیق و توسعه ی تاسیس یافت تا تغییرات نظیر به نظیر لاک چین ها را استفاده کند تا سرویس مالی در دسترس را برای همگان به وجود آورد.” آنها قرارداد بستند تا cardano را تا سال 2020 تاسیس، طراحی و نگهداری کنند.

بالاخره، در این بخش ما به سراغ Emurgo می رویم. Emurgo شرکت ژاپنی است که “معاملات پر خطر تجاری را توسعه، حمایت و رشد می دهد. معاملات افرادی که می خواهند تغییرات و دگرگونی های بزرگی در صنایع خود با تکنولوژی بلاک چین می خواهند به وجود بیاورند.” بیشتر سرمایه و ذخایر IOHK از 5 سال قرارداد و ارتباط شرکت Emurgo  به دست آمده است.

این سه شرکت در کنار هم کار می کنند تا اطمینان یابند که توسعه ی cardano در فضای سالم و بدون مخاطره ادامه پیدا می کند. پس، اکنون برای شما سوال پیش می آید که چرا کاردانو از اهمیت و رتبه ی اول برخوردار است.  cardano نسل سوم بلاک چین است. اما این به چه معناست؟

هانکینسون می دانست که نیاز است تا بلاک چین بیشتر رشد پیدا کند.  او المنت ها و نکات مثبت را از نسل اول و دوم بلاک چین برداشت و المنت های خود را به آنها اضافه کرد. و نسلی ساخت که به آن کاردانو می گویند.

سه المنت و ویژگی مهمی که کاردانو دارد عبارت است از:

  • قابلیت پاسگویی و تطبیق پذیری
  • تعامل پذیری
  • ماندگاری.
بیشتر بخوانید
بیت شیرز چیست؟

امیدواریم از مطلبی که در خصوص کاردانو برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

23 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی,ترکی و اسپانیایی.همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *