لایت کوین

لایت کوین (Litecoin)چیست ؟ تفاوت لایت کوین با بیت کوین

لایت کوین چیست ؟

آیا لایت کوین Litecoin هم خانواده بیت کوین است؟ بدون شک بیت کوین  ارز دیجیتال مشهور تری است ، اما شاید تعجب کنید که می دانید Litecoin بیش از پنج سال پیش معرفی شده است. این مقاله نوید می دهد تا سؤالات کلیدی مانند: Litecoin لایت کوین چگونه کار کند؟ لایت کوین Litecoin چگونه استخراج می‌شود؟ آیا استفاده ازLitecoin ریسک دارد؟

لایت کوین(Litecoin) یک نوع ارز دیجیتال می‌باشد.این یک پروژه نرم افزاری open-source است که تحت مجوز MIT / X11 منتشر شده است ، به این معنی که محدودیت های بسیار کمی را در استفاده مجدد از آن قرار می دهد. Litecoin از بسیاری جهات شبیه به بیت کوین است ، زیرا یک ارز دیجیتال و یک سیستم پرداخت دیجیتالی نیز محسوب می شود. علاوه بر این ، ارز دیجیتال Litecoin برای دو ویژگی مهم استفاده می شود:

  • برای نقل و انتقالات پول به صورت امن
  • برای نقل و انتقالات پول به صورت دیجیتالی و غیرقانونی مانند سایت شرط بندی

لایت کوین 1

تفاوت بین لایت کوین و بیت کوین در چیست؟

اگرچه Litecoin و بیت کوین از جهات مختلفی شبیه به هم هستند ، اما بین این دو ارز دیجیتال اختلافات عمده وجود دارد. برخی از معامله گران می گویند اگر بیت کوین معادل طلا باشد ، Litecoin را می توان با نقره مقایسه کرد. در حقیقت ، این دقیقاً همان چیزی است که استخراج کنندگان Litecoin هنگام ایجاد آن در ذهن داشتند. هر دو سکه دارای بسیاری از مشخصات مشابه هستند و Litecoin به جز چند تفاوت مشابه با بیت کوین است:

  • Litecoin خیلی سریع تاییدیه را ارائه می‌دهد: شبکه Litecoin به جای نرخ 10 دقیقه بیت کوین ، که به گفته توسعه دهندگان آن امکان تأیید سریع تر معاملات را فراهم می کند ، هر پردازش بلوک را در هر 2.5 دقیقه انجام می دهد.
  • Litecoin از یک الگوریتم هشتگ مختلف استفاده می کند: Litecoin از الگوریتم اثبات کار اسکریپت استفاده می‌کند. عملکرد متوالی حافظه سخت حافظه جانبی بیشتری نسبت به الگوریتمی که حافظه سختی ندارد خواهد داشت.
  • شبکه Litecoin سکه های بیشتری را تولید می کند: Litecoin در مقایسه با آنچه که توسط شبکه بیت کوین صادر می شود ، 84 میلیون Litecoin یا چهار برابر بیشتر از بیت کوین تولید می‌کند.

در کل ، Litecoin می تواند حجم بیشتری از تراکنش‌ها را پردازش کند ، که این امر موانع بالقوه را کاهش می دهد. همانطور که گاهی اوقات در بیت کوین مشاهده می شود. همچنین ، مزیت دیگر لایت کوین شامل کم بودن هزینه نسبت به بیت کوین می‌باشد.

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه