کولد کالینگ در پوکر

اصطلاح کولد کالینگ در پوکر را حرفه ای آموزش ببینید

در واقع کولد کالینگ در پوکر قسمتی از یک بازی به نام پوکر می باشد، بازی پوکر تحت تاثیر چند عامل همچون هوش و استعداد و شانس و همچنین علم و مهارت متغیر می باشد. پوکر بسیار متفاوت می باشد و انواع گسترده ای دارد که از جمله آنها می توانیم به پوکر تگزاس هولدم اوماها، پوکر چینی و پوکر ایرانی اشاره کنیم، پوکر تگزاس هولدم معمولا در بین پوکر های دیگر طرفداران بیشتری دارد.
در این مقاله قرار است راجع به اصطلاح کلد کالینگ ارائه ای داشته باشیم اگر علاقه مند به دانستن اطلاعاتی راجع به این بحث می باشید در ادامه همراه ما باشید، اگر بازیکنی هیچ گونه مبلغی را در پات وارد نکرده باشد علاوه بر آن در زمان قرار گرفتن در شرط یا ریز تنها شرط کال کند به این کار در لغات اصطلاحا کلد کال می گویند.

 • برای ورود به یک سایت پوکر، مثل فاز بت که این بازی را به خوبی ارائه کرده باشد؛ تنها کافی است بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید.
کولد کالینگ در پوکر چیست؟

کولد کالینگ در پوکر چیست؟

در کل اگر بخواهیم واژه کولد کالینگ را معنی کنیم باید بگوییم که هرگاه بازیکنی هیچ مبلغ پولی را وارد پات نکرده باشد و زمان قرار گرفتن در شرط تنها شرط را کال کند به این عمل انجام شده کلد کال می گویند مثلا بازیکن شماره یک ریز می دهد، بازیکن شماره دو ری ریز می دهد، بازیکن شماره ۳ کلد کالینگ انجام می دهد. معمولا از کلد کال در کش گیم ها و یا تورنمنت های آسان استفاده می کنند و همچنین در میز های سبک نیز اینگونه موضوعات به وفور دیده می شوند، جالب است بدانید کسانی که این عمل ها را انجام می دهند معمولا افراد و بازیکنان ضعیفی هستند و همچنین گیمر های دیگر نیز خیلی سریع آنها را تشخیص می دهند پس به این دلیل تا هنگامی که دلیلی برای انجام کلد کال وجود ندارد و شما پیدا نکرده اید آن را انجام ندهید همچنین اگر موقعیت و بجا و درستی پیش آمد بسیار موًر واقع می شود. پیشنهاد می شود قبل از بازی کردن این بازی ابتدا با اصطلاحات بازی پوکر آشنا شوید.

چه زمانی برای استفاده از cold calling در پوکر مناسب است؟

در واقع زمانی که شما در موقعیت خوبی قرار داشته باشید و دست تان خیلی قدرتمند و حرفه ای باشد بهترین زمان برای پنهان کردن دست خود و فریب دادن حریف می باشد که در واقع شما با این کار کلد کال کرده اید، به هر حال باید مراقب باشید و تقریبا از همه لحاظ جوانب را بسنجید بخصوص در پات های گروهی چون ممنکن است بعد از فلاپ شکست بخورید. همچنین یکی از حالات دیگری که مناسب کلد کال می باشد زمانی است که دو بازیکن تهاجمی بازی کنند، آنها بسیار زیاد علاقه دارند که پات را کنترل کنند و شرط انجام دهند تنها در این صورت است که کال کردن با دست متوسط انتخاب عاقلانه ای می باشد. زمان های دیگری که مناسب کلد کال می باشد نیز بسیار وجود دارد که می توانید با جستجو کردن در گوگل و تحقیق در این باره آنها را بیاموزید.

چه زمانی نباید از cold calling در پوکر استفاده کرد؟

چه زمانی نباید از cold calling در پوکر استفاده کرد؟

در حالاتی نباید از کلد کالینگ استفاده کنیم که این روش ها را رفته رفته با کسب تجارب یاد می گیرید، مثلا به عنوان مثال اگر دست قدرتمندی دارید و به اصطلاح در حالت دیپ استیک می باشید بهتر است ریز یا ری ریز را انجام دهید تا پات سنگین شود زیرا که استفاده از کلد کالینگ در این روش سود چندانی نخواهد داشت. درکل کلد کال کردن کار خوب و جالبی نیست زیرا در بازی که اکثر بازیکنان در آن عاقلانه و هوشمندانه رفتار می کنند کار درستی نیست که کلد کالینگ انجام دهیم و بهتر است وقت هایی که دست قوی دارید از آن مراقبت کنید، پیشنهاد می شود که در برابر بازیکنان ثابت از کلد کال استفاده نکنید چون نتیجه خوبی در پیش ندارد. در ضمن باید دقت داشته باشید که در هنگام کلد کال کردن تدافعی بازی نکنید زیرا که این کار یک اشتباه بزرگ می باشد و اغلب گیمر ها با این روش به دام افتاده اند، زمانی که کلد کال می کنید در واقع دارید خودتان را برای یک رویکرد تهاجمی آماده می کنید.

کولد کالینگ چه تفاوتی با کالینگ دارد؟

اگر یکی از بازیکنان مبلغ پولی را در پات سرمایه گذاری کند و عمل کولد کالینگ در پوکر را انجام دهد در واقع شرط را کال کرده است و در واقع یعنی این به معنای آن است که بازیکنی که سرمایه ای می گذارد و نمی تواند دیگر کلد کالینگ را انجام دهد پس در واقع تنها تفاوتی که می توان میان کلد کال و کال پیدا کرد در میزان مبلغی می باشد که در پات قرار می دهند تنها تفاوت میان این دو اصطلاح همین می باشد.

سود های استفاده از کولد کالینگ چیست؟

سود های استفاده از کولد کالینگ چیست؟

کولد کالینگ می تواند سودهای بسیار خوبی برای بازی ما داشته باشد اما به همان اندازه هم نیز می تواند ضرر داشته باشد و باعث باخت شود در کل بازی پوکر یک بازی بسیار هوشمندانه و حساس است که باید در آن از تبحر بالا و هوش و استعداد بالایی برخوردار بود، در بازی پوکر باید با توجه به موقعیتی که در آن قرار داریم تصمیم گیری کنیم و یک حرکت خوب را استفاده کنیم از این رو نمی توان کاملا به سود داشتن کولد کالینگ اشاره کرد بلکه این حرکت در بعضی از شرایط بازی می تواند به ما کمک کند. برای بیشتر متوجه شدن بحث کلد کالینگ باید این بازی را چندین مرتبه انجام دهید و همچنین می توانید در مقالات بیشتری کندوکاو کنید تا با این اصطلاح بیشتر آشنا شوید.

زیان های دامنه کولد کالینگ

زیان هایی که در راستای کولد کالینگ در پوکر وجود دارد بسیار زیاد می باشد و اگر تجربه کافی از این مبحث را نداشته باشید ممکن است بازنده بازی شوید و شرایط بدی رخ دهد، اما اگر بدانید کدام قسمت از بازی مناسب استفاده کلد کالینگ می باشد ممکن است در بازی پیروز شوید در هر صورت برای بهتر شدن و پیشرفت کردن در این بازی بهتر است که بازی های متعددی انجام دهید و یا اینکه راجع به این بازی مطالعه کنید.

آموزش استفاده از کولد کالینگ در پوکر

آموزش استفاده از کولد کالینگ در پوکر

برای اینکه کولد کالینگ و شیوه استفاده از آن را به طور دقیق یاد بگیرید بهتر است مقالات زیادی را از سایت های گوناگون مطالعه کنید و همچنین از بازی افراد با تجربه درس بگیرید و بازی های متعددی را مشاهده کنید تا بتوانید در این بازی مهارت کافی را پیدا کنید و تجربیات خود را بالا ببریم، در بازی پوکر از روش های زیادی استفاده می شود که یکی از این روش ها کولد کالینگ می باشد و شما می توانید با استفاده از روش های بالا اطلاعات و مهارت خود را بالا ببرید و همچنین با بازی های متعدد نیز می توانید کسب تجربه کنید.

اصطلاح کولد کالینگ در پوکر آیا باید از کولد کال در بازی نقدی دست بردارید؟

برای استفاده از کولد کالینگ باید از شرط گذاری نقدی دست برداریم و تنها می توانین در این بازی ادامه دهیم همانطور که در پاراگراف های بالا گفته شد بهتر است راجع به این موضوعات مطالب زیادی را بخوانیم تا بتوانیم به خوبی در این بازی پیش برویم در واقع بازی پوکر جز بازی های خوبی می باشد که می تواند باعث ثروتمند فرد شود و همچنین می تواند با باختن در شرط بندی های زیاد باعث بیچارگی فردی شود. بهتر است اگر در این بازی سر رشته ای ندارید این بازی را انجام ندهید زیرا احتمال دارد تمام دارایی که پات کرده اید را از دست بدهید.

آیا این اصطلاح در تمام سبک های پوکر کاربرد دارد؟

کولد کالینگ در پوکر در تمام سبک های پوکر کاربرد دارد اما بیشترین سبکی که از آن استفاده می کند سبک پوکر تگزاس هولدم می باشد زیرا این سبک از بازی طرفداران زیادی دارد و بین افراد زیادی جایگاه خود را پیدا کرده است و اکثرا در بازی پوکر این سبک را انتخاب می کنند. اگر علاقه مند به این هستید که سبک های دیگر پوکر را نیز یاد بگیرید بهتر است از سایت های دیگر نیز راجع به آنها مطالعه کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. کولد کالینگ در بازی پوکر چیست؟

  در واقع هرگاه بازیکنی هیچ مبلغ پولی را وارد پات نکرده باشد و زمان قرار گرفتن در شرط تنها شرط را کال کند به این عمل انجام شده کولد کالینگ در پوکر می گویند که عمل بسیار پیچیده ای می باشد و باید بدانیم چه زمانی از آن استفاده کنیم.

 2. چه زمانی در بازی پوکر استفاده کردن از کولد کالینگ مفید است؟

  درکل وقتی که موقعیت خوبی دارید و همچنین دست تان خیلی قدرتمند و خوب می باشد عالی ترین زمان برای پنهان کردن دست خود و فریب دادن حریف می باشد که در واقع شما با این کار کولد کالینگ در پوکر کرده اید.

 3. تفاوت کلد کالینگ و کالینگ در چیست؟

  یک تفاوت بیشتر بین کالینگ و کلد کالینگ وجود ندارد، که آن هم در میزان مبلغی است که در پات قرار می گیرد و بازیکنان آن را انتخاب می کنند.

 4. آیا اصطلاح کلد کالینگ در تمام سبک های پوکر استفاده می شود؟

  تقریبا می توان گفت که تمام سبک های پوکر از کلد کالینگ استفاده می کنند اما بیشترین سبکی که از سبک کلد کالینگ استفاده می کند سبک پوکر تگزاس هولدم می باشد.

اشتراک گذاری

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه