علی کریمی و کی روش

علت دعوای علی کریمی و کی روش + پشت پرده این ماجرا

علی کریمی و کی روش از پیشکسوتان فوتبال هستند. این دو نفر در زمینه مربی گری حرفه ای هستند و تجربیات زیادی در این زمینه دارند. علی کریمی از بازیکنان اسبق تیم ملی ایران است و افتخارات زیادی برای تیم ملی کشورمان کسب کرده است. کارلوس کی روش مربی اهل پرتغال است. او سابقه مربی گری زیادی در کشورهای مختلف را دارد. بروز بعضی از مشکلات باعث شد این دونفر نتوانند کنار هم ادامه دهند.

دلیل اختلافات میان علی کریمی و کی روش چیست؟

دلیل اختلافات میان علی کریمی و کی روش چیست؟

علی کریمی از فوتبالیست های ایرانی چند روز قبل از رفتن ملی پوشان به استرالیا، تیم ملی را ترک کرد و با گذاشتن استوری در پیج اینستاگرام خود با مردم خداحافظی کرد. دستیار کی روش، به خبرنگارانی که در فرودگاه بودند گفت یک سری مشکلات باعث رفتن شد. یکی از بازیکن های تیم ایران گفت:«آقای کریمی حساسیت زیادی روی محمد نوری داشت و خواستار رفتن محمد نوری به استرالیا بود، همچنین آقای کریمی در بعضی از حرف هایشان گفته بودند که کاش محمد نوری به جای سروش رفیعی به استرالیا برود.» محمد نوری در مصاحبه ای که با او شده بود، علی کریمی را ته معرفت عنوان کرده بود.

واکنش علی کریمی به بازگشت دوباره کی روش چه بود؟

واکنش علی کریمی به بازگشت دوباره کی روش چه بود؟

بعد از پخش شدن بعضی از شایعات در مورد برگشتن کی روش به تیم ملی ایران و مصاحبه ای که با مهدی تاج شد، اینطور به نظر می رسد که این مربی پرتغالی می خواهد به ایران بیاید. این خبر، واکنش اینستاگرامی علی کریمی به حواشی اخیر تیم ملی راه به دنبال داشت. او که یکی از مخالفان اصلی کارلوس کی روش بود، با انتشار یک استوری در پیج خود، ناراحتی و دلخوری خود را نشان داد. او کی روش را لایق تیم نمی دانست.

علت توهین کی روش به علی کریمی چه بود؟

علی کریمی در برنامه نود رفت و در آنجا با محمدرضا ساکت در مورد مسائل و انتقاداتی ک قبلا بصورت مجازی به حضور بقیه رسانده بود، صحبت کرد. از عملکرد بد فدراسیون گفت و همچنین از اینکه فدراسیون مطابق حرف های کی روش عمل می کند، سخن گفت. او ادعا می کرد دستیار کی روش مدرکی در خصوص دستیاری ندارد. او اضافه کرد که اگر فدراسیون تاج را برکنار کند تا کارلوس کی روش رییس شود بهتر است. چندی بعد از این صحبت ها پیامی از طرف کارلوس کی روش به دست فردوسی پور رسید. در آن پیام، کی روش علی کریمی را «بزدل» خطاب کرده بود. هواداران علی کریمی خیلی سریع در فضای مجازی این خبر را پخش کردند و گفتند که کی روش به کریمی توهین کرده است. علت ناراحتی کی روش از ، نحوه انتقاد کردن او بود.

استوری علی کریمی علیه کارلوس کی روش

استوری علی کریمی علیه کارلوس کی روش

پس از قطعی شدن آمدن کی روش به تیم ملی و هدایت کردن تیم توسط او برای جام جهانی 2022، یکی از مخالفان همیشه او، علی کریمی، در اینستاگرام، حمله ای شدید به کی روش و طرفداران او کرد. استوری تند و تیز علی کریمی علیه کی روش، این گونه بود که کارلوس کی روش از صدقه سر خونه به خونه به جام جهانی می رود و می تواند این حضورش را جشن بگیرد. به عاشقان بگویید ارباب دارد بر می گردد.

واکنش علی کریمی به توهین های کی روش چه بود؟

در برنامه نود، وقتی پیامی از کی روش آمد،علی کریمی به سیم آخر زد و گفت:«اگر آدم بزدلی بودم در این برنامه نمی آمدم و با دبیر فوتبال مناظره نمی کردم. من به کی روش توهینی نکردم. فقط درخواست داشتم که بدانم با چه مدرکی سباستین را آورده اند.» او در میان این صحبت ها از محمدرضا ساکت پرسید:«دلیل رفتن مربیان ایرانی چه بود که فدراسیون آن را پیگیری نکرد تا مربیان برگردند؟»

آیا اختلافات میان این دو رفع شده است؟

آیا اختلافات میان این دو رفع شده است؟

یکی از جنجالی ترین رویدادهای این چندوقت فوتبال ایران، شایعه هایی است که در مورد برگشت کی روش و برکناری اسکوچیچ است. جلسه های زیادی از طرف فدراسیون برای این رویداد برپاشده است. پیشکسوت فوتبال کشورمان، علی کریمی، که در زمان همکاری با کی روش با او به اختلاف خورده بود، از این خبر ناراحت و ناراضی بود. واکنش تند و باورنکردنی علی کریمی به شایعه بازگشت کی روش نشان می دهد که بین این دونفر هنوز یک سری اختلافات وجود دارد. علی کریمی در اینستاگرام خود، استوری گذاشت و گفت اگر اسکوچیچ را نمی خواستیم، می توانستیم مربی خارجی دیگری بیاوریم. نسل مربیان خارجی که منقرض نشده است. مسئولان ایرانی در دقایق آخر چرا به فکر تعویض افتاده اند؟ او همچنین گفت در این سرزمین که هرروز بیشتر به عقب بر می گردد انتظاری بیشتر از این نیست. از هر مسیری می رویم دوباره به کارلوس کی روش بر می خوریم. او در هشت سال بودنش در تیم ملی نتوانسته موفقیتی کسب کند ولی همچنان دنبالش هستند. جامعه ای که هیچوقت به پیروزی و موفقیت فکرنکرده است و نگاهش به جلو نبوده است نمی تواند پیشرفت کند و رو به جلو قدم بردارد. اینجا برای کی روش بهشت است.

اختلافات میان علی کریمی و کی روش چه حاشیه هایی ایجاد کرده است؟

رابطه میان علی کریمی و کارلوس کی روش خوب بود. به طوری که مانوئل ژوزه فکر می کرد که کی روش به علی کریمی در بهم ریختگی تیمش کمک کرده است. علی کریمی بدون مدرک مربی گری دستیار کی روش شد و این باعث تعجب بعضی از افراد شد. بعد از مشکلاتی که بینشان شکل گرفت، کریمی رفت. بعد از گذشت چندسال کریمی می گوید کشی نمی تواند بدون مدرک دستیار کی روش شود. اینجا می توان ضرب المثل رطب خورده منع رطب کی کند را بکار برد. خود علی کریمی بدون مدرک دستیار کی روش شد. چرا آن زمان این عقیده رو نداشت. بعضی از افراد می گویند چرا علی کریمی از بی برنامگی های خود سخن نمی گوید؟ مگر علی کریمی چه فرقی با سباستین دارد؟

اختلافات میان این دو نفر از چه زمانی آغاز شد؟

اختلافات میان این دو نفر از چه زمانی آغاز شد؟

از قبل از جام ملت های استرالیا، زمانی که کریمی دستیار کی روش بود، اختلافات میان آنها زیاد شد. آن ها سر بعضی از مسائل با هم اختلاف نظر داشتند. زودتر از آن چیزی که علی کریمی فکر می کرد، آن دو به مشکل خوردند و از هم جدا شدند. علی کریمی با گذاشتن یک متن در صفحه شخصی بود در فضای مجازی، رفتن خود را به همه اعلام کرد. قبل از این ماجرا هم علی کریمی چندبار از تیم ملی جدا شد، ولی دوباره بازگشت. اما این دفعه به دلیل اختلافات زیاد به بازگشت فکر نمی کند و برای همیشه رفته است.

نظر کی روش درباره علی کریمی چگونه بود؟

نظر کی روش درباره علی کریمی چگونه بود؟

علی کریمی بی سروصدا از تیم ملی رفت. رفتن علی کریمی اوضاع را بهم ریخت. او بدون گفتن مشکلاتش به کی روش، تیم ملی را ترک کرد. او همچنین بدون اطلاع به کی روش هتل آزادی را ترک کرد. وقتی کی روش خبر خروج کریمی از هتل را شنید، فهمید که او برای همیشه از تیم رفته است. کی روش بسیار عصبی بود و وقتی از او پرسیدند که کریمی بر می گردد یا نه، فقط گفت:«من احترام زیادی برای علی کریمی قائل بودم ولی او بی احترامی کرد و بی خبر گذاشت و رفت. شاید اگر کریمی مشکلاتش را به من می گفت می توانستیم با هم حلشان کنیم.» ولی کریمی همانند امید نمازی بی خبر رفت. کی روش شوکه شده بود و توقع این رفتار را از کریمی نداشت.

آیا کی روش در جواب علی کریمی در رابطه با بازگشت دوباره او واکنشی نشان داده است؟

زمانی که علی کریمی در نود حاضر شد و یک سری مطالب و مسائلی را در مورد کی روش مطرح کرد، در همان زمان کی روش پیامی برای عادل فردوسی پور، خطاب به علی کریمی فرستاد و در آن از بزدلی علی کریمی سخن گفت و از افتخاراتی که خودش داشت حرفای زیادی زد. او حرف هایی را که علی کریمی در برنامه نود گفته بود را توهین به خود و تجربیات کاری اش می دانست.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. چه زمانی علی کریمی دستیاری را در تیم ملی آغاز کرد؟

  در سوم مهرماه سال 1393 علی کریمی به عنوان دستیار تیم ملی ایران در کنار کی روش معرفی شد. او در تاریخ نهم دی ماه سال 1393،قبل از پرواز تیم ملی ایران به استرالیا برای جام ملت های 2015،از سمت کمک مربی کناره گیری کرد و رفت.

 2. آیا خبر برگشت کی روش به ایران درست است؟

  در جام جهانی 2014 و 2018 کارلوس کی روش مربی و هدایت گر تیم ملی کشورمان ایران بود و توانسته بود رضایت طرفداران تیم ملی فوتبال ایران را جلب کند. اکنون او بار دیگر به تیم ملی بر می گردد. کی روش به همراه 4 دستیار خارجی خود برای مسابقات جام جهانی 2022 در ایران خواهد بود و دستیار اول او در این تیم جواد نکونام می باشد.

 3. چرا کی روش سال ها پیش از ایران رفت؟

  فدراسیون فوتبال ایران خواستار نگه داشتن کارلوس کی روش بود ولی به دلیل وضعیت مالی و تحریم ها نمی توانستند از پس مخارج آن بر بیایند و مجبور بودند بگذارند کی روش برود.

 4. علی کریمی تحت نظر چه مربیانی در تیم ملی بازی کرده است؟

  منصورپورحیدر، جلال طالبی، آدماربراگا، میروسلاو بلاژوویچ، همایون شاهرخی، برانکو ایوانکوویچ، امیرقلعه نویی، منصور ابراهیم زاده، علی دایی، افشین قطبی و کارلوس کی روش.

اشتراک گذاری

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه