ارز دیجیتال هارد فورک

ارز دیجیتال هارد فورک چیست؟

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی ارز دیجیتالی هارد فورک بپردازیم. با ما همراه باشید تا با یک نمونه ی دیگر از فورک ها آشنا شوید.

ارز دیجیتال هارد فورک چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

هارد فورک یا هاردفورک از آنجا که به تکنولوژی بلاک چین مرتبط می باشد، تغییر رادیکالی در پروتکل شبکه یا نتورک است که بلاک ها و تراکنش های غیر معتبر قبلی را معتبر یا برعکس می کند. هاردفورک به تمامی نودها یا کاربران نیاز دارد تا به آخرین ورژن نرم افزار پروتکل ارتقا پیدا کنند.

آشنایی با هارد فورک

هارد فورک زمانی به وجود می آید که ند های ورژن جدید بلاک چین دیگر ورژن جدید بلاک چین را قبول نکند؛ که سبب می شود تا ناهماهنگی موقتی از ورژن قدیمی بلاک چین به وجود بیاید. اضافه کردن کد به قوانین جدید به صورت اساسی فورکی را در بلاک چین ایجاد می کند: یک راه دنبال کردن قانون جدید، ارتقای بلاک چین، و راه دیگر ادامه دادن روش قدیمی می باشد. به طور کلی، پس از مدت کوتاهی، آنها که بر چین قدیمی باقی مانده اند این مسئله را در می یابند که تاریخ ورژن بلاک چین آنها منقضی شده یا دیگر کار نمی کند و می بایست به ورژن جدید ارتقا پیدا کنند.

بیت کوین فورک را بشناسیم

فورک درون بلاک چین می تواند در هر تکنولوژی پلتفرم هر ارز دیجیتالی رخ بدهد- برای مثال در ارز دیجیتال اتریوم– نه تنها فقط بیت کوین. این امر به دلیل آن است که بلاک چین ها و ارزهای دیجیتالی به طور کلی به یک شکل عمل می کنند و برای آنها مهم نیست که در پلتفرم کدام ارز دیجیتال می باشند. ممکن است فکر کنید که بلاک ها در بلاک چین ها مانند کلید های ارز دیجیتالی که حافظه را انتقال می دهند، عمل می کنند. چراکه دارندگان در بلاک چین قوانینی را وضع می کنند که حافظه را در شبکه انتقال می دهد، به همین دلیل است که این دارندگان با قوانین جدید آشنایی لازم را دارند.

با این حال تمامی دارندگان می بایست با تمام قوانین جدید و آنچه که قرار است بلاک معتبر در چین شامل شود، موافقت کنند. پس اگر می خواهید آن قوانین را تغییر دهید می بایست آنها را فورک کنید. تا مشخص شود که در ناهماهنگی یا پروتکل تغییر ایجاد شده است. توسعه دهندگان بعد از آن می توانند تمامی نرم افزارها را ارتقا دهند تا واکنش قوانین جدید را منعکس کنند.

از طریق این فرآیند فورک کردن است که ارزهای دیجیتال با نام های مشابه با کوین به وجود می آیند: بیت کوین نقد، طلای بیت کوین، و دیگر کوین ها. برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال همیشگی، سخت است که تفاوت های این ارزهای دیجیتالی را توضیح دهند و بتوانند به شما بگویند که بین فورک ها چه تفاوت هایی وجود دارد.

هارد فورک یا سافت فورک؟

هارد فورک و سافت فورک به طور اساسی مشابه به یکدیگر هستند که هنگامی که کد موجود پلتفرم ارز دیجیتال تغییر می کند، ورژن قدیمی همچنان در شبکه باقی می ماند درحالیکه ورژن جدید ساخته شده است.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص هارد فورک برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

اشتراک گذاری

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه