بایننس کوین

بایننس کوین یا BNB چیست؟

در این مطلب به بررسی یکی از مهمترین نمونه های ارز دیجیتال یعنی بایننس کوین یا BNB خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا از مزیت ها و ویژگی های این ارز دیجیتال بیشتر بدانید.

بایننس کوین چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

بایننس  یا BNB  بزرگترین کوین و ارز دیجیتال جهانی است که بیش از 380 ارز دیجیتال را توانسته از سال 2018 تا کنون مبادله کند.

همچنین این کوین یکی از سریع ترین ارز دیجیتال در جهان با کنترل کردن 1.4 میلیون درخواست در هر ثانیه، می باشد. بایننس کوین با بسیاری از ارزهای دیجیتال در حال حاضر تفاوت داشته که منحصرا با ارزهای گوناگون ارتباط داشته و با ارزهای قانونی مشکل تعامل ندارد.

این کوین توسط چانگ پنگ ژائو تاجر دوملیتی چینی-کانادایی در سال 2017 تاسیس شد. ژائو با روگر ونگ به عنوان موئسس و CTO در CEO کار می کند. چانگ پنگ پیشتر نیز Bijie Tech را تاسیس و هدایت می کرد. فراهم کننده ی ارزی که که برای اپراتورهای ارزی در قسمت ابری میزبان می باشد. همچنین به عنوان بنیانگذار و cto در OKCoin خدمت می کرده است.

پیش از اعلام ممنوعیت مبادله ی ارزهای دیجیتال، دفتر مرکزی این ارز دیجیتال در شانگهای قرار داشت. بدین ترتیب موسسان بایننس دفاتر خود و سرورها را به ژاپن منتقل کردند. در سال 2018، سرویس خدمات مالی ژاپن دستور داد تا کارکردهای این ارز دیجیتال در کشور مسدود شود. به همین دلیل BNB تصمیم گرفت تا به مالتا برود.

بایننس کوین یا BNB چیست؟

بایننس کوین ارز دیجیتالی است که توسط تبدیل ارز بایننس به وجود آمده و صادر شده است.

این کوین برای اولین برای تسهیل مبادلات ارزی و اکوسیستم بایننس به وجود آمد. از این ارز می توان برای انواع اهداف و مقاصد مختلف در اکوسیستم بایننس استفاده کرد. برای مثال می توان از این کوین برای پرداخت هزینه های مبادلات، بازپس گیری هزینه ها، لیست کردن و تبدیل ارز و غیره استفاده کرد. همچنین می توان از این کوین برای خرید سهام عام جدید IEO از طریق برنامه ی بایننس لانچ پد، استفاده کرد.

کاربران برای هر تراکنش کامل با BNB مطابق با برنامه ی زیرف تخفیف دریافت می کنند: 50 درصد تخفیف برای تمامی تراکنش ها در سال اول، 25 درصد تخفیف برای مبادلات در سال دوم، 12.5 درصد تخفیف برای سال سوم، 6.75 درصد تخفیف برای مبادلات در سال چهارم و پس از آن دیگر تخفیفی ارائه داده نمی شود. این تخفیف ها مبادله کنندگان را تشویق می کند تا از این ارز استفاده کنند.

شرکای مختلف و متعددی کمک کردند تا کاربرد توکن را منتشر کنند.

BNB چگونه کار می کند؟

بایننس کوین به صورت ابتدایی در بلاک چین اتریوم با استاندارد ERC-20 منتشر شد اما سرانجام به بلاک چین دارایی بایننس یعنی کوین BNB مهاجرت کرد.

بایننس چین قراردادهای هوشمند را برخلاف بلاک چین اتریوم، پشتیبانی نمی کند. بایننس چین از مکانیزم اجماع نظر Tendermint استفاده می نماید.

این کوین شامل انواع ند مختلف می باشد. مانند ندهای اعتبار دهنده که اعضایی هستند که به اعتبار دهنده یا تراکنش های بی اعتبار رای می دهند.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص این ارز دیجیتال برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه