جک مک کالب

جد مک کالب (Jed McCaleb) برنامه نویس و کارآفرین آمریکایی

جد مک کالب ( Jed McCaleb ) یک برنامه نویس و کارآفرین آمریکایی است. او هم بنیانگذار و مدیر فنی ارز دیجیتال استار است. جد ( Jed McCaleb ) قبل از تأسیس ارز دیجیتال استار ، تا سال 2013 به عنوان مدیر فنی شرکت ارز دیجیتال ریپل(Ripple) مشغول بود. جد مک کالب ( Jed McCaleb ) همچنین با ایجاد Mt. Gox و شبکه های eDonkey و Overet و همچنین برنامه eDonkey2000 شناخته شده است.

در ژانویه سال 2018 گزارش شد که مالکیت توکن ریپل مک کالی 20 میلیارد دلار ارزش دارد ، که او را در لیست 40 ثروتمندترین افراد جهان در فوربس قرار می داد.

دوران کودکی جد مک کالب ( Jed McCaleb )

جد در فایتویل ، آرکانزاس متولد شد و در دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی مشغول به تحصیل شد. او ( Jed McCaleb ) سرانجام از کالیفرنیا به سمت نیویورک رفت.

جک مک کالب 1

حرفه دوران کودکی جد مک کالب (Jed McCaleb)

در سال 2000 ، جد مک کالب ( Jed McCaleb ) شرکت MetaMachine را تأسیس کرد و از برنامه خود با نام eDonkey2000 رونمایی کرد.سام یگان در سال 2001 به وی پیوست و به عنوان مدیرعامل شرکت مشغول به کار شد. جد مک کالب (Jed McCaleb)   نیز به عنوان مدیر فنی( CTO ) این شرکت خدمت کرده و به توسعه شبکه eDonkey و همچنین شبکه Overnet و برنامه eDonkey2000 ادامه داد.

در اوج خود ، شبکه در هر زمان معین بیش از 4 میلیون کاربر فعال داشت. در سپتامبر 2006 ، این شرکت با RIAA به توافق رسید و توافق کرد که این شرکت و مدیران ارشد آن “بلافاصله توزیع eDonkey ، eDonkey2000 ، Overnet و سایر نسخه های نرم افزاری را متوقف کنند” و شرکت 30 میلیون دلار به RIAA پرداخت می کند تا از نقض حق چاپ از پیگیری قانونی پیشگیری شود.

در سال 2007 ، دامنه Mtgox.com را با هدف ایجاد یک سایت تجاری برای Magic: The Gathering card خریداری کرد. کالب این سایت را در اواخر سال 2010 به عنوان مبادله بیت کوین که می تواند معاملات بیت کوین به دلار را پردازش کند ، مجدداً راه اندازی کرد. این وب سایت در طی ماه ها محبوبیت زیادی پیدا کرد. مک کالب در فوریه 2011 این شرکت را به مارک کارپلیس فروخت.

در سال 2011 ،کالب شروع به توسعه یک ارز دیجیتالی کرد که در آن معاملات با اجماع اعضای شبکه که به پروتکل ریپل معروف شد ، تأیید شد که این روش با روش استخراج و ماینینگ مورد استفاده در بیت کوین متفاوت است.

جک مک کالب 2

حرفه دوران بزرگسالی

در سال 2014 ، یک سازمان غیرانتفاعی بنیاد توسعه ستارگان با جویس کیم  را برای ایجاد پروتکل منبع باز Stellar تأسیس کرد. تا معاملات ارزهای دیجیتال را امکان پذیر کند.این سازمان در تاریخ 31 ژوئیه سال 2014 آغاز به کار شد و 3 میلیون دلار وام از شرکت فناوری ، Stripe دریافت کرد. این سازمان در ابتدا شبکه پرداخت خود را بر اساس پروتکل ریپل که مک کالبل قبلاً توسعه داده بود مستقر کرده بود اما در سال 2015 پروتکل اجماع ستاره ای را تصویب کرد. مک کالب به عنوان مدیر ارشد فناوری ستار فعالیت کرد.

در ماه مه سال 2017 ، McCaleb همچنین  یک ساختمان تجاری با نام Lightyear.io را در شبکه Stellar راه اندازی کرد.

اشتراک گذاری

سلام من سینا هستم 26 ساله و دارای کارشناسی تولید محتوا و دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی, ترکی و اسپانیایی. همچنین سابقه فعالیت در سایت های خبری و تحلیلی ایرانی و خارجی

بونوس ۴۰ درصد چهارشنبه